افزایش سطح تاب‌آوری از ماموریت‌های سازمان پدافند غیرعامل است

خرم‌آباد - ایرنا -  معاون سلامت و درمان سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: ایجاد مصونیت، افزایش سطح تاب آوری، بازدارندگی و کاهش آسیب پذیری در مقابل آسیب‌ها از ماموریت‌های مهم این سازمان است.

به گزارش ایرنا "علی محمد لطیفی" روز یکشنبه در رزمایش پدافند غیرعامل زیستی با عنوان آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان افزود: سازمان پدافند غیرعامل در طول سال به عنوان یک سازمان حکومتی در همه بخش ها از جمله شیمیایی، زیستی و سایبری صدها رزمایش  را در کشور برگزار می‌کند.

وی اظهار داشت: لرستان یکی از استان‌های موفق در مدیریت  کرونا به عنوان یک بحران زیستی بود و با توجه به اینکه اقتصاد آن مبتنی بر اقتصاد زیستی است، بنابراین تهدیدات زیستی باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: آموزش در پدافند غیر عامل بسیار حائز اهمیت است تا با شناسایی تهدیدات زیستی، بتوانی در مقابله با تهدیدات کمترین آسیب پذیری و افزایش سطح ایمنی و تاب آوری را داشته باشیم.

فرماندار خرم آباد نیز گفت: فرهنگ سازی و آموزش نقش بسزایی در مقابله و کاهش آثار زیانبار تهدیدات و آسیب های ناشی از حوادث طبیعی و غیرطبیعی دارند.

جعفر طولابی افزود: برگزاری دوره های آموزش عمومی و تخصصی برای عموم مردم و کارمندان دستگاه های اجرایی و عملیاتی و ارتقیا سطح آگاهی و بینش آنها می تواند تحولی در حوزه پدافند غیرعامل بوجود آورد.

وی گفت: با توجه به موقعیت ویژه و استراتژیکی خرم آباد، با تهدیدات مختلف طبیعی و غیر طبیعی نیز روبرو هستیم که با هماهنگی اعضای شورای اداری و شورای تامین استان و شهرستان، اقدامات موثری جهت پیش بینی، پیشگیری و مقابله با این تهدیدات از جمله کنترل و مدیریت کرونا صورت گرفته است.

وی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری و مسئولان نظام در زمینه اهمیت پدافند غیرعامل گفت: در حوزه زیرساخت ها در استان و شهرستان کمبود و نارسایی هایی وجود دارد که بایستی برای مقابله بهتر با حوادث برطرف شوند و این مهم نیازمند توجه ویژه دولت  به استان می باشد.

طولابی همچنین اظهار داشت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به علت فراگیر بودن، نقش بسزایی در ایجاد آرامش و سلامت روانی جامعه در هنگام بروز حوادث دارند بنابراین همچنین می توان از این فرصت برای آگاهسازی مردم و ارتقای سطح دانش آنان بهره برد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha