حزب الله لبنان حمله به منزل نخست وزیر عراق را محکوم کرد

تهران-ایرنا-حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای، حمله بامداد امروز یکشنبه به منزل نخست وزیر عراق را محکوم کرد و خواستار تحقیقات درباره عوامل و اهداف این حمله شد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی المنار لبنان،  در این بیانیه که عصر یکشنبه منتشر شد آمده است: حزب الله با تندترین لحن حمله خائنانه به منزل نخست وزیر عراق مصطفی کاظمی را محکوم می کند و سلامتی او و همراهانش را تبریک می گوید.

حزب الله لبنان همچنین خواستار «تحقیقات دقیق و قاطعانه» برای کشف «شرایط این حمله و عوامل و اهداف شوم آن» شد.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: حزب الله خواستار تلاش صادقانه و خالصانه برای جلوگیری از فتنه و حفاظت از امنیت و ثبات عراق  است.

حزب الله لبنان همچنین، رسیدگی به اختلافات سیاسی در عراق را از طریق «منطق، گفت و گو، صبر و عزم راسخ برای یافتن راه حل های مسالمت آمیز» خواستار شد.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است که حزب الله «خواهان بستن راه در مقابل کسانی است که می خواهند عراق را از داخل سرنگون کنند تا به دشمنان خوش خدمتی کنند.»

محل سکونت نخست وزیر عراق در منطقه سبز بغداد بامداد امروز هدف حمله پهپاد انفجاری قرار گرفت که الکاظمی از این عملیات ترور جان سالم بدر برد.

«سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران هم با محکوم کردن سوءقصد به نخست وزیر عراق، گفت: این گونه حوادث در راستای منافع طرف‌هایی است که به ثبات، امنیت، استقلال و تمامیت ارضی عراق تعرض کرده و در پی دستیابی به اهداف شوم منطقه‌ای خود بوده‌اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha