عضو شورای شهر: انتخاب مدیران سفارشی به صلاح شیراز نیست

شیراز-ایرنا-رئیس کمیسیون سومین حرم اهل بیت (ع) شورای اسلامی شهر شیراز گفت: انتخاب مدیران سفارشی در مدیریت شهری به صلاح شهر،شهرداری و مردم شیراز نیست.

به گزارش ایرنا، رضا محمدیان یکشنبه در بیست و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه کارهای بزرگ را با انسان‌های بزرگ می‌توان انجام داد، خطاب به شهردار شیراز گفت: به بدنه کارشناسان شهرداری اطمینان بیشتری کنید و مدیران خود را هرچه سریعتر از بین اشخاص کارآمد و باتجربه و با سابقه مثبت اجرایی انتخاب کنید.

وی با اشاره به گذشت چند ماه از آغاز به کار شورای ششم اظهار داشت: برنامه رویکردهای دوره ششم شورای اسلامی شهر شیراز با عنوان «چشم انداز دوره ششم شورای اسلامی شهر شیراز، سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی» طی یک هفته گذشته مصوب شد اما اگر خروجی آن کارهای اجرایی و توسعه زیرساخت‌های سطح شهر نباشد هیچ منفعتی نداشته و این شورا و این دوره شهرداری نیز در اذهان عمومی به عنوان شورا و دوره‌ای ناکارآمد خواهد ماند.

محمدیان با بیان اینکه باید اجرای پروژه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، عمرانی، حمل و نقل و ریلی، فضای سبز و غیره در دستور کار قرار گیرد، اضافه کرد: لازم است شهردار شیراز لیستی از پروژه‌های خرد و کلان را در قالب افق ۱۴۰۴ (سال پایانی فعالیت شورای ششم) که می‌تواند به همان تعداد ۱۴۰۴ پروژه نیز باشد ارائه دهد.

رئیس کمیسیون سومین حرم اهل بیت (ع) اضافه کرد: شهردار شیراز باید با فعال کردن پروژه‌های نیمه تمام فعلی و آغاز عملیات پروژه‌های جدید تمام تلاش خود را برای تحقق این امر به کار برد.

محمدیان اجرای پروژه‌هایی همچون سد تنگ سرخ، گسترش پارک ۵۸۰ هکتاری دراک به مساحت هزار هکتار و اجرای تله‌کابین و شهربازی بزرگ شیراز را در این دوره مدیریت شهری خواستار شد و ادامه داد: اجرای شهرک سینمایی و پروژه ساخت سریال حضرت احمد بن موسی (ع) به نام امین ولایت، اجرای ساختمان تعزیه، اجرای حداقل ۱۱ ورزشگاه سرپوشیده و ۱۱ فرهنگسرای بزرگ در ۱۱ منطقه شهری شیراز، ساخت مراکز محلات، خانه‌های قرآن و فرهنگسراهای کوچک در نقاط مختلف، ساخت مساجد و خانه‌های فرهنگ و ورزش چندمنظوره، اجرای حداقل ۵۰ زمین چمن مصنوعی جدید نیز باید در دستورکار شهرداری شیراز قرار گیرد.

وی اظهار داشت: از استاندار انقلابی، مردمی و خوش‌نام استان فارس درخواست دارم در انتخاب مدیران استان ضمن توجه به تخصص، کارآمدی، سوابق تجربی مفید و موثر و تعهد اشخاص و نه صرفاً رزومه‌های آنچنانی افراد، حتماً از استعدادهای بومی استان فارس استفاده شود.

رئیس کمیسیون سومین حرم اهل بیت (ع) با بیان اینکه مدیر بومی به هزار و یک دلیل بهتر از مدیر سرشناس غیربومی است، اضافه کرد: برای یک بار هم که شده مانند استان‌های اصفهان، آذربایجان، کهگیلویه و بویر احمد و دیگر استان‌ها عمل کنیم تا آرزویی که مردم استان در دوره‌های مختلف مدیریتی داشته‌اند، تحقق یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha