فرماندار همدان بر ضرورت برنامه ریزی برای اشتغال جوانان تاکید کرد

همدان- ایرنا- فرماندار همدان با اشاره به اینکه نسبت به مسایل جوانان نباید بی تفاوت نباشیم، گفت: رها شدن و بی برنامگی در حوزه اشتغال جوانان یک تهدید بزرگ است.

به گزارش ایرنا، "محمدعلی محمدی" روز یکشنبه در ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان همدان، اظهار داشت: در شهرستان همدان از ظرفیت های قابل توجهی برخورداریم که باید برای جوانان مورد استفاده قرار گیرد. 

وی جوانان مستعد و با انگیزه را فرصتی برای بهره گیری و پیشبرد امور دانست و تصریح کرد: در مقابل این وضعیت رها شدن و بی برنامگی در حوزه جوانان یک تهدید بزرگ است.

فرماندار همدان با اشاره به درخشش جوانان ایران در دوران دفاع مقدس، یادآور شد: در عرصه دفاع مقدس جوانان ما خوش درخشیدند و ثابت کردند بسیاری از مهم ترین امور را می توانند بخوبی مدیریت کرده و به سرانجام برسانند.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری برای توجه به جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب، افزود: با فراهم کردن شرایط ورود جوانان به میدان عمل و اجرا در عرصه های مختلف، خون جدیدی در شریان انقلاب جاری خواهد شد.

محمدی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از جوانان در مقام عمل و توجه به تجارب پیشکسوتان، گفت: نگاه به جوانان باید وسیع و فراگیر باشد و با پرهیز از قشری نگری در بر گیرنده همه اندیشه ها باشد.

فرماندار شهرستان همدان اشتغال را مهمترین دغدغه جوانان دانست و گفت: نسبت به مسایل جوانان نباید بی تفاوت باشیم و رفع مشکل اشتغال جوانان نسبت به برنامه ریزی به منظور اوقات فراغت آنها ارجحیت دارد.

وی با اشاره به تعداد قابل توجه جوانان فارغ التحصیل فاقد مهارت و مدارج تحصیلی مورد نیاز، خاطرنشان کرد: آموزش های حفظ محور، توجه صرف به کسب مدرک و تمایل به اشتغال در بخش دولتی از جمله آسیب های جوانان دانش آموخته است. 

محمدی افزود: هنوز بسیاری از جوانان ما بهرغم کسب مدارک تحصیلی کارشناسی و بالاتر مهارتهای زندگی، شغلی و عمومی را فرا نگرفته اند، حتی گاهی جوان تحصیلکرده در نوشتن یک متن و درخواست اداری هم مشکل دارد.

فرماندار همدان گفت: حسب فرمایش رهبر معظم انقلاب، توجه به جوانان و سپردن کار به این قشر توانمند مورد توجه دولت سیزدهم قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha