استاندار: کمتر از ۶۰ درصد از صنایع سمنان با تمام ظرفیت فعالیت می‌کنند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: حدود ۵۶ درصد از یکهزار و ۷۰۰ واحد صنعتی استان اکنون با ظرفیت کامل خود در حال فعالیت هستند.

به گزارش ایرنا، سیدمحمدرضا هاشمی روز یکشنبه پس از بازدید از ۲ واحد صنعتی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری بیان کرد: مشکلات ۹۰ طرح صنعتی و کشاورزی پیش از این نشست ها بررسی شد و برای رفع آنها اعتبار ۱۷۳ میلیارد تومان با اشتغالزایی ۱۱۱ نفر مصوب شد و مشکلات واحدها در یک ماه آینده حل می شود.

وی افزود: واحدهای صنعتی بازدیدشده با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت خود مشغول به فعالیت هستند و تنها ۵۶ واحد صنعتی استان سمنان با تمام ظرفیت خود فعالیت می کنند.

وی تاکید کرد: سرمایه در گردش و مواد اولیه مهمترین مشکلات واحد های تولیدی و صنعتی استان سمنان است که با ارائه تسهیلات به واحد های تولیدی شاهد تحول در استان خواهیم بود.

هاشمی اظهار داشت: مشکلات واحد های تولیدی وصنعتی مربوط به مواد اولیه و سرمایه در گردش است که  تامین سرمایه در گردش با تسهیلات مصوب سفر رئیس جمهوری حل خواهد شد.

وی اضافه کرد: اولویت اصلی حفظ وضعیت موجود و سپس رفع مشکلات است. درحوزه های عمرانی و اقتصادی تسهیلات مناسبی در سفر رئیس جمهوری برای استان سمنان درنظرگرفته شد.

استاندار ادامه داد: بیش از ۳۰ هزارنفر در سفر رئیس جمهوری به شیوه های مختلف درخواست های خود را مطرح کردند که بیشترین درخواست ها در حوزه اقتصادی و وام های مسکن، خوداشتغالی بود.

هاشمی تصریح کرد: مدیران استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید به متقاضیان مشاغل مختلف به خصوص مشاغل خانگی سریع اقدام کنند.

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان گفت: با توجه تسهیلات پرداخت شده واحدهای تولیدی و صنعتی از ابتدای سال تا کنون استان، رتبه دوم کشور در پرداخت تسهیلات رونق تولید است.

علی تشنه دل ادامه داد: با حضور استاندار ابتدا از واحد های تولیدی دارای مشکل بازدید شد و سپس مشکلات مرتبط در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان مطرح و رسیدگی می شود.

وی افزود: مشکلات سه واحد تولیدی در استان که مربوط به دستگاه اجرایی و بانک ها بررسی و رسیدگی شد./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha