۸۹۰ طرح نیمه‌ تمام صنعتی در استان مرکزی شناسایی شد

اراک - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۸۹۰ طرح نیمه‌تمام صنعتی با پیشرفت‌ فیزیکی مختلف در این استان شناسایی شد و سرعت‌دهی به تکمیل این طرح‌ها در برنامه است.

«سعید جعفری کرهرودی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: مجموع سرمایه‌گذاری در این طرح‌های تولیدی و صنعتی حدود ۲۹۰ هزار میلیارد ریال است و در صورت بهره‌برداری بیش از ۳۳ هزار فرصت شغلی جدید در استان مرکزی ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: شهرستان‌های اراک، ساوه و زرندیه به ترتیب بیشترین طرح‌های صنعتی نیمه‌ تمام استان مرکزی را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: ۵۶۰ مورد از این طرح‌ها پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد دارند و حمایت از این عرصه‌های کارآفرین برای تکمیل و راه‌اندازی نهایی در اولویت برنامه‌های این سازمان است.

جعفری کرهرودی، میزان سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استان مرکزی را ۱۳۰ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها بیش از ۱۹ هزار فرصت شغلی جدید در نقاط مختلف استان ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: ۱۸ طرح صنعتی بزرگ و مادر تخصصی با ظرفیت اشتغال چهار هزار و ۱۰۰ نفر در استان مرکزی شناسایی شده است که بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و مجموع سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها نیز ۶۸ هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود.

بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط ​​و بزرگ در مناطق مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

استان مرکزی دومین مرکز صنایع مادر تخصصی و چهارمین مرکز صنعت کشور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha