استاندار فارس: توجه به ورزش از  راه های شکستن بن بست های اجتماعی است
استاندار فارس در دیدار با رییس فدراسیون کشتی و قهرمانان جهان

شیراز-ایرنا- استاندار فارس اعلام کرد: توجه به ورزش به دور از حاشیه‌ها در چارچوبی مقتدر و با عزت و کرامت، یکی از بهترین راه های شکستن بن بست های اجتماعی و ایجاد نشاط و امیدآفرینی در جامعه است.

به گزارش ایرنا ، دکتر محمد هادی ایمانیه روز شنبه در دیدار با علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی، افزود : افتخار آفرینی سه کشتی‌گیر استان فارس در مسابقات کشتی فرنگی المپیک و بازی‌های جهانی این رشته، فارس را نمادی کوچک از همه ایران کرده است.

وی اضافه کرد: توجه به ورزش و ورزشکاران به ویژه مدال آوران و افتخار آفرینان بی تردید یکی از وظایف مسئولان است و مدیریت ارشد استان نیز این مهم را مد نظر دارد.

به گفته استاندار فارس : دولت سیزدهم رویکردی کاملا حمایتی برای قهرمانان و ورزشکاران افتخار آفرین کشور دارد و  نمونه بارز این رویکرد دیدار آیت الله رییسی با قهرمانان کشتی فارس در سفر به این استان بود که به رغم فشردگی برنامه ها با تمایلی شخص رییس جمهور جز اولویت ها قرار گرفت.

 رییس فدراسیون کشتی: ۴۰ در صد از موفقیت کشتی ایران مربوط به استان فارس است  

همچنین  رئیس فدراسیون کشتی در این دیدار با اظهار اینکه ۴۰ درصد از موفقیت و درخشش ایران در کشتی جهان مربوط به شیراز و فارس است گفت: از استاندار فارس می خواهیم توجه به تامین مطالبات و خواسته ها و همچنین کمک به پیشرفت این قهرمانان را مورد توجه قرار دهد.

علیرضا دبیر ادامه داد : بی تردید ایجاد شرایط مناسب برای زندگی افتخارآفرینان ورزش کشتی باعث تشویق جوانان در این مسیرها خواهد شد.

وی  همچنین به سایر افتخارآفرینان کشتی گیران از جمله مدال آوری امید نوروزی اشاره کرد و افزود: این شهر و استان فارس می‌تواند به پایگاهی قدرتمند برای کشتی فرنگی در کشور تبدیل شود.   

در این نشست محمدرضا گرایی قهرمان کشتی فرنگی وزن ۶۸ کیلو گرم در  مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو  و جهانی ۲۰۲۱ نروژ و میثم دلخانی، دارنده نشان طلای وزن ۶۳ کیلو گرم مسابقات جهانی نروژ حضور داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha