رئیس بنیاد شهید درگذشت مادر شهیدان «موسوی» را تسلیت گفت

تهران - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درگذشت بانوی ماجده و مؤمنه «حاجیه خانم حوریه موسوی» مادر گرامی شهیدان معزز «سید چاسب، سید غالی و سیده بسنه موسوی» را تسلیت گفت.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار وشهادت ایرنا از «ایثار»، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در پیام خود خطاب به خانواده محترم شهیدان گرانقدر موسوی آورده است: ایمان و ایثار مادران معظم شهدا که فرزندان عزیز خویش را در مسیر پاسداشت آرمان‌ها و ارزش‌های والای الهی، اسلامی و انقلابی هدیه کردند در وصف نمی‌گنجد و کلمات قادر به ستودن صبر جمیل این بانوان مؤمن و والا مقام نیست.

مرحومه حاجیه خانم حوریه موسوی مادر شهیدان «سید مهدی، سید غالب و سیده بسنه» پس از سالها فراق از فرزندان دلیر و افتخارآفرینش در ۱۳ آبان ماه سال ۱۴۰۰ به علت کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت و به شهیدانش پیوست.

 رئیس بنیاد شهید درگذشت مادر شهیدان «موسوی» را تسلیت گفت

پیکر پاک این مادر شهید با حضور جمعی از مسئولان شهرستان حمیدیه و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران امروز شنبه ۱۵ آبان ماه در گلزار شهدا بخاک سپرده شد.

 شهیدان «سید مهدی، سید غالب و سیده بسنه موسوی» در روستای شرفه از توابع شهرستان هویزه بر اثر بمباران رژیم بعث عراق در سال ۵۹ اوائل جنگ به شهادت رسیدند.

قاضی زاده هاشمی در این پیام تصریح کرده است: درگذشت بانوی ماجده و مؤمنه «حاجیه خانم حوریه موسوی» مادر گرامی شهیدان معزز «سید چاسب، سید غالی و سیده بسنه موسوی» که در بمباران روستای شرفه از توابع شهر هویزه توسط رژیم بعث عراق در پانزدهم خرداد سال ۱۳۵۹ به شهادت رسیدند را به شما خانواده محترم تسلیت عرض می‌نمایم.

وی افزود: بی شک ایمان و اراده راستین این شهدا ریشه در اعتقادات ناب و خالصی دارد که توسط والدین گرانقدر آنان بالندگی یافته که در این میان نقش این بانوی ارجمند در جهت تربیت اسوه‌های جهاد و مقاومت بی‌بدیل است. مادر والامقامی که با افتخار به شهادت فرزندان عزیز خویش، در ادامه راه آن شهدای معظم با اعتقادی راسخ استقامت و پایداری نمودند و به یقین از دست دادن این سرمایه‌های اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بسیارغم انگیز است.

رییس بنیاد شهید تصریح کرد: از منظر ادب و ارادت بر ساحت ایمان و مقام صبرشان ادای احترام نموده و از درگاه پروردگار متعال علو مرتبه ربانی برای آن مرحومه مغفوره و بردباری برای بازماندگان مسألت دارم. امید آن که به فضل الهی و در جوار فرزندان شهیدشان قرین رحمت ربوبی گردند.

اسوه ایمان، صبر و ایستادگی، مادر شهیدان والامقام «سید مهدی، سید غالب و سیده بسنه موسوی»

در پی‌ درگذشت‌ بانوی مؤمنه مرحومه حاجیه خانم حوریه موسوی، استاندار ‌خوزستان نیز پیام‌ تسلیتی‌ خطاب‌ به‌، خاندان‌ آن‌ مرحوم‌  صادر کرد.

صادق خلیلیان در این پیام تسلیت خاطر نشان کرده است:‌ خبر درگذشت بانوی مومنه مرحومه «حاجیه خانم حوریه موسوی» ، اسوه ایمان، صبر و ایستادگی، مادر شهیدان والامقام «سید مهدی، سید غالب و سیده بسنه موسوی» موجب تالم و تاثر خاطر اینجانب گردید.

«این بانوی مقاوم و ایثارگر در راه دفاع از میهن اسلامی از عزیزترین سرمایه های خویش گذشت و فرزندان خویش را در مسیر پاسداشت آرمان‌های انقلاب اسلامی و ارزش‌های والای الهی هدیه نمود و امروز پس از سالها ایستادگی و مقاومت در برابر این رنج جانکاه به فرزندان شهیدش پیوست.»

وی افزود: اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهیدان والامقام، مصیبت وارده را به خانواده داغدار ایشان، خانواده های معظم شهدا و مردم شریف استان خوزستان بویژه مردم شهرستان شهید پرور حمیدیه تسلیت و تعزیت عرض نموده و از درگاه خداوند برای آن فقیده سعیده علو درجات و رحمت بیکران و برای بازماندگان، صبر و سلامتی مسئلت می نمایم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha