برگزاری همایش دانشجویان ایرانی مقیم سوئد

تهران- ایرنا- همایش دانشجویان ایرانی مقیم سوئد با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در استکهلم برگزار و دانشجویان به بیان مشکلات خود از جمله مسائل کنسولی پرداختند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از بخش رسانه‌ای سفارت ایران در سوئد،  به ابتکار سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم پس از وقفه‌ای نسبتا طولانی، همایش دانشجویان ایرانی مقیم سوئد روز گذشته در محل سفارت ایران با حضور تعداد قابل توجهی از دانشجویان و علاقه‌مندان برگزار شد.

«احمد معصومی‌فر» سفیر جمهوری اسلامی در سوئد در سخنانی ایرانیان مقیم به ویژه دانشجویان و فرهیختگان ایرانی که دل‌هایشان به عشق ایران و آینده ایران گره خورده را سرمایه‌های عظیم ملی خواند و گفت: همه باید از طریق ایجاد بسترهای لازم، تلاش کنیم تا این ظرفیت عظیم بتواند با ایجاد و حفظ ارتباط مستمر، در برنامه‌های رشد و توسعه اقتصادی کشورمان مشارکت فعال داشته باشند.

در این نشست همچنین پس از ارائه توضیحاتی از سوی رایزن فرهنگی و مسوول بخش کنسولی سفارت ایران در استکهلم، شرکت کنندگان مهم‌ترین دغدغه‌های خود از جمله ضرورت ایجاد تشکل دانشجویی در این کشور و پیگیری جلسات مستمر آن، امکان بهره‌گیری از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان در ایران و سوئد، لزوم ارتباط بیشتر دانشجویان ایرانی مقیم سوئد با رایزنی علمی ایران در اروپا، ضرورت توجه به رفع برخی مشکلات مربوط به بهره گیری از تخصص و دانش نخبگان ایرانی در داخل و... را مطرح کردند که پاسخ‌ها و توضیحات تکمیلی توسط مسوولان جلسه ارائه شد.

در این همایش همچنین رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در اروپا به شکل مجازی توضیحاتی را درباره ظرفیت‌های کلی موجود در اروپا برای دانشجویان ایرانی و مساعدت‌های قابل انتظار از رایزنی علمی مطرح کرد.  

در پایان این نشست، برخی مسائل کنسولی دانشجویان و فرهیختگان ایرانی در سوئد مطرح و توضیحاتی توسط سفیر و کنسول سفارت ارائه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha