رزمایش مقابله با عرضه آفت‌کش های غیرمجاز در اردکان برگزار شد

یزد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی اردکان گفت: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل( هشتم تا چهاردهم آبان ماه)، رزمایش مقابله با عرضه آفت‌کش های غیرمجاز و تقلبی در این شهرستان برگزار شد.  

سید علی حسینی پور روزشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هدف این رزمایش و بازدیدهای دوره ای که از فروشگاه ها صورت گرفت، مقابله با عرضه و برخورد قانونی با هرگونه تخلف در فروش نظیر گرانفروشی و احتکار است.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح ، نظارت بر فروشگاه ها، نمایندگانی از جهادکشاورزی، نطام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، اداره صنایع ، معادن و تجارت(صمت) و تعزیرات حکومتی ، در گشت مشترک به بازدید از فروشگاه ها پرداختند.

*** تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در اردکان

در اجرای حفظ کاربری باغ ها و اراضی کشاورزی و همچنین تاکید بر اجرای صورت جلسه تنظیمی در فرمانداری اردکان مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان اقدام به تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز کرد.

همچنین از مالکان و متصرفان اراضی کشاورزی خواسته  شد با عنایت به دستورالعمل جدید سازمان امور اراضی کشور برای جلوگیری از هرگونه خسارت احتمالی بدون هماهنگی با جهاد کشاورزی از ساخت و ساز در اراضی با کاربری باغی و زراعی جدا خودداری کنند.

*** شرکت ۱۶۳ مددجو در دوره‌های آموزش کارآفرینی 

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اردکان گفت: در راستای توانمندسازی و خودکفایی مددجویان تحت حمایت این نهاد ۱۶۳ نفر از افراد مستعد برای ایجاد اشتغال در دوره‌های آموزش کارآفرینی شرکت کردند.

جواد شهبازی، بابیان اینکه خودکفایی و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت از برنامه‌ های اصلی این نهاد است، افزود: دوره‌های آموزش کارآفرینی با همکاری دانشگاه اردکان و جهاد دانشگاهی استان یزد برگزار شد.

وی با ضروری دانستن آموزش برای ایجاد اشتغال مددجویان بیان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۵۰ نفر آموزش‌ های مقدماتی کسب‌وکار، ۱۱۳ نفر آموزش‌ های پایدارسازی و مهارت‌آموزی را فراگرفتند.

وی با اشاره به اهمیت آشنایی مجریان طرح‌های اشتغال با کسب‌وکارهای نوین و بازاریابی مجازی گفت: ۲۱ نفر از افراد مستعد و مجریان طرح‌های اشتغال این نهاد در حال گذراندن دوره آموزشی مهارت‌آموزی بازاریابی در فضای مجازی با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد هستند.

شهبازی  افزود: در سال جاری کمیته امداد و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تفاهم‌نامه همکاری مشترک در زمینه‌های مختلف به‌ویژه اشتغال‌زایی منعقد کرد که بر اساس آن بسترهای مناسبی برای گسترش آموزش‌های کسب‌وکار، اعطای وام اشتغال‌زایی، برگزاری نمایشگاه‌های عرضه محصولات تولیدی و فعال شدن جهادگران کارآفرین فراهم‌شد.

شهرستان ۱۲۵ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق،  احمدآباد و اردکان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha