تصویب قانون جوانی جمعیت یک نقطه عطف راهبردی برای کشور است

تهران-ایرنا- رئیس فراکسیون جمعیت و حمایت از خانواده مجلس قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده را به عنوان یک استراتژی برتر در جلوگیری از کاهش جمعیت یاد کرد و گفت: اگر تمامی سازمان و ارگان‌ها همراه شده و آحاد ملت دغدغه داشته باشند در زمان کمتر از ۱۰ سال می‌توانیم معضلات حوزه جمعیت را برطرف کنیم.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی پدافند غیر عامل فاطمه محمد بیگی در همایش زنان و پدافند غیرعامل که امروز شنبه با حضور سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری،  خانواده معزز شهیدان زین الدین و فخری زاده و جمعی از فعالان برتر حوزه زنان و پدافند غیرعامل برگزار شد، اظهار داشت: توجه به نقش زن از ابتدای قیام امام خمینی(ره) برای انقلاب اسلامی مورد توجه ایشان بوده است. پس از پیروزی انقلاب هم به ویژه با تدابیر رهبری معظم انقلاب،  شاهد نقش آفرینی شانه به شانه زنان در حوزه های مختلف بودیم.

وی ادامه داد: امروز زن‌ تراز انقلاب اسلامی در راستای الگوی نوین توسعه انقلاب نقش بسیاری کلیدی را ایفا می‌کند اگرچه در دستیابی به این نقش با مخاطراتی مواجه هستیم.

 نماینده مردم البرز و ابیک در مجلس ادامه داد: امروز تهدیداتی همچون فرهنگ برهنگی، برهنگی فرهنگی، ایجاد فضای غیراخلاقی و عفت ستیزی ازدواج سفید، دوری از ازدواج و عدم تمایل به فرزند آوری را شاهد هستیم که عمدتا از طریق تحت تاثیر قرار دادن زنان در فضای مجازی تبلیغ می‌شود و باعث ایجاد چالش هایی در مسیر رسیدن به اهداف عالی و مترقی انقلاب اسلامی شده است.

رئیس فراکسیون جمعیت و حمایت از خانواده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تدوین استراتژی‌های مقابله‌ای و دکترین جنگ نرم مقابله با تهدیدات نرم در حوزه زن و خانواده تصریح کرد: خوشبختانه مجلس یازدهم به این موضوع حساس است و این را در عملکرد خود نشان داده است. نشان آن تصویب قانون تعالی جمعیت و خانواده است که در چند دوره مجلس بلاتکلیف مانده بود.

وی از قانون تعالی جمعیت و خانواده به عنوان یک استراتژی برتر در زمینه مقابله با دسیسه دشمنان در زمینه کاهش جمعیت و افزایش آسیب‌پذیری کشور یاد کرد و گفت: شاید اهمیت این قانون امروز مشخص نشود ولی تاثیرات خود را در آینده نشان خواهد داد. امروز شاهد هستیم که ایران اسلامی با اقتدار و با استفاده از این قوانین جلو اجرا و پیاده‌سازی دسیسه‌ها در حوزه جمعیت ایستاده و توطئه‌ها را خنثی خواهد کرد.

در کمتر از ۱۰ سال می‌توانیم معضلات حوزه جمعیت را برطرف کنیم

محمدبیگی متذکر شد: اگر تمامی سازمان و ارگان‌ها همراه شده و آحاد ملت دغدغه داشته باشند در زمان کمتر از ۱۰ سال می‌توانیم معضلات حوزه جمعیت را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه نقش زنان در حوزه جمعیت و تربیت فرزندان و تثبیت قدرت نرم جمهوری اسلامی، برهیچ کس پوشیده نیست، خاطرنشان کرد: زنان در حوزه کاهش مخاطرات اجتماعی و فرهنگی که جامعه را تهدید می‌کند نقش پیشرو و پرچم‌دار را ایفا می‌کنند.

به گفته این نماینده مجلس، از منظر پدافند غیرعامل و بسیاری از مولفه‌های اقتصادی دنیای امروز، جمعیت به عنوان یک مولفه بسیاری مهم شناخته می‌شود که به رشد و توسعه کمک می‌کند.  

نایب رییس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت مجلس اضافه کرد: امروز در حوزه پدافند غیرعامل با تهدیدات زیستی از جمله حوزه امنیت غذایی، تراریخته‌ها، و بیماری‌های واگیردار روبه رو هستیم که نیازمند گسترده کردن بال‌های دفاعی و پدافندی گسترده هستیم.

وی متذکر شد: در این دو سال که با بیماری کرونا به عنوان یک تهدید زیستی روبه رو بودیم، با وجود برخی کاستی‌ها در ستاد ملی کرونا، آموختیم برای مقابله با کرونا، نیازمند دید جامع به تهدیدات زیستی و همکاری و هم افزایی در همه دستگاه ها اجرایی هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha