۱۵ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۳۳
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84530966
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

امسال شعله‌های ۶۶۳ حریق در سنندج مهار شد

سنندج- ایرنا- رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت: امسال یک‌هزار و ۲۸۷ عملیات توسط آتش‌نشانان در سنندج انجام شد که ۶۶۳ مورد آن اطفای حریق بود.

به گزارش ایرنا، سهیل فضل وزیری روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آتش نشانان این سازمان در سال جاری یک هزار و ۲۸۷ عملیات اطفای حریق و امداد و نجات را در سطح شهر انجام داده‌اند که از این تعداد ۶۶۳ عملیات اطفای حریق و ۶۲۴ عملیات نیز مربوط به امداد و نجات بوده است.

وی افزود: از مجموع عملیات‌های اطفای حریق ۲۷۲ فقره مربوط به فضای سبز، کشاورزی، جنگل و مرتع، ۲۰۶ فقره مسکونی، ۶۰ فقره خودرو و ماشین آلات، ۳۷ مورد تجاری، ۳۸ مورد ضایعات و زباله، ۱۴ مورد انبار، ۱۲ مورد اداری، چهار مورد تاسیسات شهری،سه مورد صنعتی صنعتی، یک مورد مراکز بهداشتی و درمانی، یک مورد مراکز تجمعی و آموزشی و ۱۵ فقره مربوط به سایر موارد بوده است.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اضافه کرد: از عملیات‌های امداد و نجات نیز ۲۶۷ مورد گرفتن حیوانات موذی و وحشی، ۱۸۴ مورد گیر کردن در آسانسور، ۵۲ فقره تصادف، ۲۴ فقره گیرکردن انگشتر، ۱۴ مورد محبوس شدن در اماکن، هشت فقره سقوط در چاه و ریزش چاه، چهار مورد انفجار گاز، چهار فقره آبگرفتگی و سیلاب، سه مورد ریزش آوار، سه مورد سقوط اشیاء و اجسام، چهار مورد سقوط از ارتفاع، ۲ مورد عملیات غواصی، یک مورد برق گرفتگی، یک مورد خفگی و گازگرفتگی و ۵۳ فقره سایر موارد بوده است.

وی با بیان اینکه از مجموع عملیات‌های انجام شده ۹۳۹ ماموریت در داخل محدوده شهر، ۴۲ عملیات در خارج از محدوده و سه مورد از ماموریت های انجام شده در محدوده روستاها بوده است، گفت: در عملیات های انجام شده؛ ۶۴ نفر از شهروندان و یک نفر از آتش نشانان مجروح و ۱۳ نفر از شهروندان نیز فوت شده اند.

هشت ایستگاه آتش نشانی فعال و مجهز در سنندج وجود دارد که شامل سه ایستگاه در نواحی منفصل و پنج ایستگاه در مناطق مرکزی است، ایستگاه‌های آتش‌نشانی این شهرستان با بیش از ۱۵۰ نفر نیرو، خدمات مختلفی را به شهروندان ارائه می دهد که ۱۳۰ نفر از این نیروها، عملیاتی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha