مدارس متوسطه دوم در همه شهرستان‌های خراسان جنوبی حضوری است

بیرجند - ایرنا - معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: فعالیت حضوری مدارس متوسطه دوم در سراسر این استان با اولویت سلامت‌محوری از امروز ۱۵ آبان آغاز شد.

رضا یکه‌خوانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به تاکید وزارت آموزش و پرورش نسبت به اصل سلامت‌محوری در آموزش، مدارس آمادگی لازم را برای پذیرش دانش‌آموزان دارند و ملزم به رعایت همه‌جانبه پروتکل‌های بهداشتی هستند.

وی درباره بازگشایی مدارس شهرستان‌های بیرجند، قاینات و نهبندان که در وضعیت قرمز هستند گفت: مدارس متوسطه دوم در این شهرها هم فعالیت خود را آغاز می‌کنند و در این زمینه تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم که توسط وزارت آموزش و پرورش ابلاغ می‌شود و هنوز ابلاغیه‌ای در این خصوص صادر نشده است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هر شرایطی مد نظر است و در همین ارتباط سرانه بهداشتی مدارس پرداخت شده و بازگشایی‌ها نیز براساس شیوه‌نامه ابلاغی و دستورات لازم برای تامین سلامت دانش‌آموزان و معلمان خواهد بود.

وی از بازگشایی مدارس متوسطه دوره اول و ابتدایی از اول آذر ماه نیز خبر داد و گفت: والدین نگرانی برای رعایت نشدن پروتکل‌ها در مدارس نداشته باشند.

یکه‌خوانی اضافه کرد: از سوم مهر ماه زنگ آغاز سال تحصیلی در مدارس استان خراسان جنوبی همزمان با سراسر کشور نواخته شد و با سیاست‌گذاری‌های انجام شده و تصمیم ستاد ملی کرونا، آموزش‌های حضوری در مناطق روستایی و عشایری، مدارس با  ۱۵ دانش‌آموز و کمتر، هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش برای دروس عملی و مهارتی آغاز شد.

وی گفت: مدارس روستایی با جمعیت ۳۰ نفر نیز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از نیمه دوم مهر آموزش‌های حضوری را آغاز کردند و در زمینه بازگشایی سایر مدارس تابع تصمیمات ستاد ملی و استانی کرونا هستیم.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: براساس الگوی ابلاغ شده از سوی وزارت آموزش و پرورش، بازگشایی مدارس به‌صورت تدریجی، اقتضایی و با گروه‌بندی انجام می‌شود.

حدود ۳۲ هزار دانش‌آموز دوره متوسطه دوم در استان خراسان جنوبی از امروز می‌توانند در کنار آموزش مجازی در مدارس هم حضور یابند تا از تدریس معلمان خود به‌صورت حضوری بهره‌مند شوند.

براساس رنگ‌بندی جدید کرونایی از امروز (۱۵ آبان) ۲ شهرستان دیگر خراسان جنوبی هم از نارنجی به قرمز تغییر رنگ دادند و در حال حاضر شهرستان‌های بیرجند، قاینات و نهبندان در وضعیت خیلی پرخطر قرار دارند. همچنین شهرستان‌های طبس و بشرویه در وضعیت نارنجی (پرخطر) و سایر شهرستان‌های استان به رنگ زرد (متوسط خطر) هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha