۱۵ آبان ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۳
کد خبرنگار: 925
کد خبر: 84530632
۰ نفر

برچسب‌ها

روحیه جهادی، پیشران تداوم خدمت در مراغه

مراغه- ایرنا- کارشناسان می‌گویند روحیه جهادی به عنوان موتور محرکه خدمت‌رسانی، این روزها و در شرایط کرونایی بیش از هر زمان دیگری می‌تواند بسترساز پیشبرد برنامه‌های توسعه شهرستان مراغه در بخش های مختلف باشد.

به گزارش ایرنا، میهن عزیزمان امروزه و بر اساس آنچه که رهبری در متن حکم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران‌ بیان کردند، «تشنه‌ی خدمت و آماده‌ی حرکت جهشی در همه‌ی عرصه‌ها و نیازمند مدیریّتی باکفایت، جهادی، دانا و شجاع است که بتواند توانمندی‌های آشکار و نهفته‌ی ملّت، به ویژه جوانان را که بسیار فراتر از مشکلات است، بسیج کند و به میدان کار و تلاش سازنده آورَد. مدیریتی که موانع را از سر راه تولید بردارد و قشرهای متوسّط و پایین جامعه را که سنگینیِ مشکلات اقتصادی بر دوش آنهاست، توانمند سازد؛ همچنین با مشی فرهنگی خردمندانه، مسیر اعتلای مادّی و معنوی ملّت ایران را هموار کند و حرکت کشور به سمت جایگاه شایسته‌اش را شتاب بخشد».

آری همین فیش‌های راهبردی، چراغ راهی برای مسئولان دولتی در جای‌جای کشورمان طی زمان حاضر است و در یک کلام می‌توان روحیه خدمت‌گذاری را پیش‌شرط آن برای همه مسئولان به شمار آورد.

تبلور همین روحیه جهادی اخیرا در سطح مدیریت آذربایجان‌شرقی آغاز شده و استاندار دولت سیزدهم این استان با انتصاب مدیران دهه شصتی و انقلابی، ضرورت جاری شدن روحیه جهادی در عرصه‌های مدیریتی را مورد تاکید قرار داده، اما تغییرها هنوز به شهرستان‌ها و از جمله مراغه نرسیده است

«عابدین خرم»، استاندار آذربایجان شرقی، معتقد است که روحیه جهادی و مدیریت انقلابی که بنای آن در سپاه گذاشته شده، باید در تمام عرصه‌های مدیریتی و اجرایی، ساری و جاری شود؛ البته در این مسیر صرفا روحیه و مدیریت جهادی است که از نگاه وی مورد توجه قرار می‌گیرد.

شرایط ناشی از کرونا بهانه برخی کم‌تحرکی‌ها

درست در زمانی که برخی از نهادهای دولتی مراغه، کرونا را محدودیت با بهتر بگوییم بهانه‌ای برای کم‌تحرکی قرار دادند، برخی از مسئولان در جای‌جای کشور با عنایت به خلاقیت و ظرفیت فضای مجازی، خدمتگذاری را با شیوه‌های نوآورانه ادامه دادند.

ارایه خدمات از طریق فضای مجازی، برگزاری جشنواره‌ها و مسابقه‌های فرهنگی و ورزشی به صورت مجازی از جمله مهارت‌های انفرادی ورزش‌های رزمی، نمایشگاه‌های مجازی فرهنگی و هنری و موارد مشابه را می‌توان نمونه بارزی از همین خلاقیت و نوآوری در دوره شیوع کرونا دانست که گاه گُداری در سطح شهرستان مورد توجه قرار گرفته اما اکنون جای خالی آنها احساس می‌شود.

کم‌کاری به هیچ وجه پذیرفته نیست

نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کم‌کاری به بهانه کرونا یا تغییر مدیریتی در شرایط فعلی کشور به هیچ عنوان پذیرفته نیست، بیان کرد: اگر روحیه خدمتگذاری بین مسئولان و کارکنان دولت وجود داشته باشد، بدون توجه به هر مسئله‌ای و به صورت شبانه‌روزی، برای رفع مشکلات مردم و ارایه خدمات مطلوب‌تر به مردم تلاش خواهند کرد.

علی علیزاده بیان کرد: رهبری نیز حرکت پرشتاب کشور به سمت جایگاه شایسته‌ را در زمان شروع به کار دولت سیزدهم یادآوری کردند و انتظار می‌رود تا هریک از مسئولان چه آنانی که در دولت دوازدهم روی کار آمدند و چه آنانی که به تازگی منصوب می‌شوند، به نقش خود در این حرکت جهادی به خوبی عمل کنند.

وی اضافه کرد: آنچه در زمان حاضر اهمیت دارد، روحیه جهادی برای رونق تولید، جلب رضایت مردم از سوی نهادهای خدمات‌رسان و اعتلای فرهنگی است و در صورتی که هریک از مسئولان به وظایف ذاتی خود به خوبی عمل کنند، حرکت جهشی مد نظر رهبری آغاز خواهد شد.

مدیریت جهادی را انقلاب اسلامی به ما آموخت

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی مدیریت جهادی را به ما آموخت، بیان کرد: هر کاری به صورت جهادی انجام شود، موفقیت به دنبال دارد اما کار جهادی به معنای کم‌توجهی به قانون نیست و در قالب قانون هم می‌شود کار را به صورت جهادی انجام داد. 

سیدعلی موسوی با بیان اینکه موانع را بزرگ ندانستن و فراموش نکردن آرمان‌ها جزو رهنمودهای رهبری است، اضافه کرد: تلاش بی‌وقفه در تمام عرصه‌های علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جهت رسیدن به اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی نمونه عینی مدیریت جهادی است. 

وی با بیان اینکه مدیریت جهادی در سازمان‌ها بیشتر به رهبری سازمان شباهت دارد تا مدیریت، اظهار داشنت: فردی که با روحیه جهادی در راس یک سازمان قرار می‌گیرد، وظیفه الهام‌بخشی و تاثیرگذاری را دارد و این موارد جزو وظایف مدیریت به شمار نمی‌رود. 

فرماندار مراغه بیان کرد: تمامی مدیرانی که اکنون در شهرستان دارای مسئولیت هستند تا آخرین روز فعالیت باید سازمان را در مسیر قانونی پیش ببرند و بستر مدیریت را برای مدیران جهادی و جوان آماده کنند. 

به گفته «موسوی»، مدیران شهرستان در بحث کرونا خوب درخشیدند و اکثر کارها به صورت جهادی پیش رفت؛ در این مرحله نیز کم‌تحرکی احتمالی را پیگیری خواهد کرد تا پویایی و تحرک در ادارات شهرستان کم‌رنگ نشود. 

وی اضافه کرد: با شناختی که از مجموعه‌های مختلف شهرستان داریم، برنامه‌های جهادی همچنان با جدیت ادامه خواهد یافت. 

به گزارش ایرنا تغییر مدیریتی در نظام مبتنی بر دموکراسی دینی از برکت‌های انقلاب اسلامی است و انتظار می‌رود تا روحیه انقلابی و جهادی در میان مدیران سازمان‌ها و ادارات تا آخرین لحظه خدمت و تغیییر حفظ شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha