امام‌‍ جمعه مهریز: مسئولان به مشکل طرح ملی متقاضیان مسکن رسیدگی کنند

یزد- ایرنا- امام‌جمعه مهریز از مسئولان این شهرستان خواست ، مشکل طرح اقدام ملی مسکن که موجب نارضایتی تعدادی از متقاضیان و ثبت نام کنندگان شد را رسیدگی و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته افزود: کاهش قیمت واحدها و رعایت استانداردهای فنی در ساخت‌وسازها جزو مطالبات اساسی مردم است .

وی ادامه داد: در این خصوص تاکنون متقاضیان با مراجعه‌های مکرر به مسئولان و تهیه نامه، حل مشکل  و تحقق مطالبه خود را خواستار شدند، باید این موضوع پیگیری شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهریز با بیان اینکه ثبت‌نام کنندگان واحدهای طرح ملی مسکن به دلیل شرایط اقتصادی قادر به پرداخت هزینه‌های گزاف نیستند ، تاکید کرد: باید مسئولان به فکر چاره‌اندیشی و حل مشکل مردم  باشند.

محی‌الدینی در ادامه به انتخاب شهردار جدید مهریز اشاره کرد و گفت: اعضای شورای شهر باید بدون دخالت در کار شهردار با همدلی ، این مسئول را برای انجام وظایف خود کمک کنند.

وی بیان کرد: کار اعضای شورا فقط نظارت باشد و اگر اقدام به دخالت در کارهای  شهردار کنند قطعا او نمی‌تواند ماموریت‌ های تعریف شده را در منطقه انجام دهد.

به گفته امام‌جمعه مهریز باید شهردار و شورای شهر تمامی هم و غم و تلاش خود را فارغ از مسایل محله‌ای و گروهی فقط صرف آبادانی همه مناطق شهر کنند.

محی‌الدینی یادآور شد: زمان آزمون و خطا گذشته است و مردم از شهردار و اعضای شورای شهر فقط کار و فعالیت صادقانه و جامع به خصوص در حوزه‌های فرهنگی و عمرانی نیاز دارند.

امام‌جمعه مهریز در ادامه به اقدام اخیر نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برخورد با دزدی دریایی ارتش آمریکا در دریای عمان اشاره و از تلاش آنها در آزادسازی نفتکش ایرانی قدردانی کرد.

محی‌الدینی بیان کرد: همچنین نیروهای مسلح ایران با قدرت و درایت با هوشیاری و آمادگی کامل تحت زعامت مقام معظم رهبری از مرزهای کشور جانانه دفاع می‌کنند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

 

*** حرکت نیروی دریایی سپاه نشان از اقتدار ایران دارد 

 امام جمعه شهر بهاباد با قدردانی از رشادت ها و ایثارگری نیروی دریایی سپاه پاسداران در آزادسازی نفتکش ایران از چنگال دزدان ارتش آمریکا که دنیا را در بهت و حیرت قرارداد،گفت : این حرکت سپاه نشان از اقتدار ایران دارد.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه دزدیدن نفتکش و بازپس‌گیری آن ابهت آمریکا را شکست، افزود: ایران از آنچه که دشمنان به آن فکر می‌کنند قوی‌تر است، موفقیت نیروی دریایی در برخورد قاطع با آمریکا مایه غرور و افتخار است.

وی بیان کرد: عملیات به‌موقع نیروی دریایی سپاه در عرصه مدیریت دریا و پیشگیری و جلوگیری از دزدی دریایی با حمایت جهان استکباری نشان از قدرت ،اقتدار و هوشمندی نیروهای مسلح ایران به ویژه نیروی دریایی سپاه است.

رییس  شورای فرهنگ عمومی بهاباد اظهار کرد: روزگاری آمریکا در خاورمیانه حرف اول را می زد و با تصویب کاپیتولاسیون( قضاوت کنسولی ) تسلط کامل بر ایران  پیدا کرد و اعتراض امام راحل نسبت به این موضوع منجر به تبعید ایشان به ترکیه شد.

وی ادامه  داد: این مساله به خاطر مخاطره های آتی مصوبه بود و شاه در عمل کشور را به آمریکایی‌ها سپرد، اما ضربه های ایران اسلامی هیمنه پوشالی آمریکا را درهم شکست و آنها را در جهان خوار و زبون کرد.

بشکانی با تاکید براینکه شعارمرگ بر آمریکا هیچگاه از ذهن ها نباید فراموش شود،افزود : این عملیات تودهنی بزرگی به آمریکایی‌ها و سعودی‌ها بود ،گمان می‌کردند می‌توانند در پناه نیروی دریایی آمریکا شکست‌های خود در یمن را فراموش کنند، اما این شکست آمریکایی‌ها یمنی‌ها را نیز خوشحال کرد.

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه ۱۳ آبان در تاریخ انقلاب، یوم الله و از رویدادهای مهم است که هرگز فراموش نمی شود ،گفت : رژیم طاغوت در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ با مشت‌های گره کرده و ندای مرگ بر آمریکای نوجوانان انقلابی مواجه شد، به روشنی درک کرد که نسل این مردم دیگر با ایادی آمریکا سازش نمی کند، مرتکب همان جنایتی شد که فرعون در برابر خداخواهی قوم بنی‌اسرائیل انجام داد و همانطور که او فرزندان قوم خود را کشتار کرد، شاه هم نوجوانان و جوانان آینده‌ساز ایران را به خاک و خون کشید.

امام جمعه بهاباد افزود : ۱۳ آبان فرصت مغتنمی برای تبیین ابعاد استکبارستیزی و افشاسازی خوی استکباری کشورهای مستکبر از جمله آمریکای جنایتکار است.

بشکانی از دست اندرکاران برگزاری تجمع سیزدهم آبان شهرستان انتقاد کرد و گفت : ازمسئولان و متولیان امر می خواهم که برای برنامه هایی نظیر ۱۳ آبان و۲۲ بهمن سنگ تمام بگذارند واین برنامه ها با شکوهتر برگزارشود.

وی در این مورد توضیح بیشتری نداد.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد درفاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قراردارد.

***  سربازان گمنام امام زمان(عج) باند فساد در تفت را متلاشی کردند

امام جمعه تفت گفت: سربازان گمنام امام زمان(عج) اداره اطلاعات این شهرستان با شناسایی مصادیقی از فساد در زمینه های زمین خواری، کوه خواری، رشوه و رانت خواری با حکم دادستانی نسبت به دستگیری و بازجویی این افراد متخلف اقدام کردند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی محمد گلوردی در خطبه های این هفته نمازجمعه با تشکر از تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) و دستگاه قضایی شهرستان افزود: مبارزه با فساد موضوع بسیار مهمی است که در این موضوع برخی افراد حقیقی نقش داشتند که تعدادی از آنها حکم شان مشخص و برخی دیگر در مرحله بازجویی است.

وی مساله مبارزه با فساد را از سیاست های دولت عنوان کرد و یادآور شد: انتصاب رییس پیشین سازمان بازرسی کل کشور به معاونت بازرسی رییس جمهوری نشان از عزم جدی دولت در مبارزه با فساد دارد.

خطیب جمعه تفت به ناکامی دشمن در حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت اشاره کرد و افزود: هرچند دشمن موفق شد اختلالی در زندگی مردم به وجود آورد ولی به هدف اصلی خود که ایجاد نارضایتی و راه اندازی تجمع همانند سال ۹۸ بود، نرسید.

وی درایت و هوشمندی دولت در این زمینه را تحسین برانگیز خواند و ادامه داد: دولت بلافاصله موضوع را شفاف با مردم در میان گذاشت و مردم هم با بصیرت و هوشیاری همراهی کردند.

گلوردی تصریح کرد: پاسخ این حمله از سوی رژیم صهیونیستی از سوی جوانان کشور داده شد و در حمله سایبری اطلاعات زیادی از این رژیم به دست آمد.
وی به ناکامی آمریکا در توطئه دریایی اشاره کرد و گفت: اگر دشمنان ما عقل داشتند از یک سوراخ ۲ مرتبه گزیده نمی شدند ولی آنها پس از تجربه شکست در دستگیری سربازان آمریکایی، انهدام پهپاد و شکست در عین الاسد عراق باز دست به دزدی دریایی زدند که سپاه سیلی به آنها زد که صدایش در جهان پیچید.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان تفت در ادامه با گرامی داشت ۱۳ آبان ماه، اظهار کرد: تسخیر لانه جاسوسی سبب شکست هیمنه آمریکا شد و اطلاعاتی که به دست آمد پرده از برنامه ریزی های این کشور برای ضربه به انقلاب اسلامی ایران برداشت.

در  هفت نقطه شهری و روستایی شهرستان تفت نمازجمعه اقامه می شود و  مرکز این شهرستان ۵۰ هزار نفری در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha