۱۴ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۷
کد خبرنگار: 3081
کد خبر: 84530359
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شیوع آنفلوانزای پرندگان در فرانسه

تهران-ایرنا- با افزایش شیوع آنفولانزای پرندگان در فرانسه، پرورش دهندگان طیور در این کشور مجبور به قرنطینه کردن پرندگان خود به منظور کاهش خطرات ناشی از آن شدند.  

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از فرانس ۲۴، پرورش دهندگان طیور در فرانسه به دلیل شیوع آنفولانزای مرغی در این کشور، بر اساس دستور صادر شده از سوی دولت، ملزم به قرنطینه کردن پرندگان خود شدند تا از سرایت احتمالی آن به مناطق دیگر و به خصوص کشورهای همسایه جلوگیری شود.
این رسانه فرانسوی همچنین افزود: به دلیل میزان بالای خطر آنفولانزای مرغی، همه واحدهای پرورش دهنده طیور باید پرندگان خود را حبس کرده تا از تماس با پرندگان مهاجر به عنوان ناقلان بالقوه ویروس آنفولانزای پرندگان با قدرت واگیر بالا جلوگیری به عمل آید. مشابه این وضعیت از هفته گذشته در هلند نیز وجود داشته است.  
امیدواری دولت فرانسه در مهار آنفولانزای پرندگان در حالی است که زمستان سال گذشته فرانسه حدود ۵۰۰ کانون شیوع آنفولانزای مرغی در واحدهای پرورش طیور شناسایی کرده بود و بیش از ۳.۵ میلیون مرغابی در این کشور معدوم و مدفون شدند؛ این در حالی‌ است که اقتصاد فرانسه مانند دیگر کشورهای جهان بشدت از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده است.

بازار جگر مرغابی در روزهای پایانی سال در فرانسه پررونق است و این غدای لذیذ یکی از پایه‌های ثابت سفره‌های شام کریسمس بسیاری از فرانسوی‌ها به شمار می‌رود. با این حال در سال‌های اخیر و در پی گسترش فعالیت‌های کارزارهای مبارزه با حیوان آزاری، محبوبیت این خوراکی اندکی کاهش یافته است. کشاورزان و دامداران برای تولید «جگر بیشتر و مرغوب‌تر» مرغابی‌ها را در قفس‌های تنگ، بدون تحرک نگه داری می‌کنند و با لوله و قیف تا حد انفجار به آن‌ها غذا می دهند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha