نخستین بارندگی پاییزی در فارس یک کشته و ۱۶ مجروح داشت

شیراز-ایرنا-رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس،گفت:همزمان با اولین بارش پائیزی، ۴ فقره تصادف با یک فوتی و ۱۶ نفر مصدوم در این استان رخ داد.

محمد جواد مرادیان روز جمعه با تشریح حوادث پیش آمده افزود: اولین حادثه در ساعت هفت و ۵۲ دقیقه صبح امروز بر اثر واژگونی پژو ۴۰۵ در محور شیراز – سپیدان، بعد از کدیون نرسیده به قلات اتفاق افتاد که بلافاصله امدادگران با ۳ دستگاه آمبولانس اورژانس به محل حادثه اعزام شدند.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس، ادامه داد: متأسفانه در این حادثه یک نفر بر اثر شدت جراحات وارده قبل از رسیدن تیم‌های پزشکی جان باخت و ۴ تن نیز مصدوم و پس از دریافت درمان اولیه پزشکی به بیمارستان شهیدرجایی شیراز انتقال داده شدند.

مرادیان ادامه داد: در حادثه دیگری در ساعت هشت و ۳۴ دقیقه در جاده خان زنیان به سمت شیراز تصادف زنجیره‌ای بین چند سه دستگاه خودروسواری پژو ۲۰۶، پراید و پیکان رخ داد که بدنبال آن ۴ نفر مصدوم شدند که یک زخمی حادثه توسط عوامل اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان شهیدرجایی منتقل شد و ۳ مصدوم دیگر درمحل به آنها رسیدگی شد. 

رئیس اورژانس استان فارس بیان کرد: در سومین حادثه که ساعت ۹ در جاده شیراز - بعد از پلیس راه اصفهان قبل از رکن آباد تصادف زنجیره‌ای بین پژو ۴۰۵، کامیون و تریلی اتفاق افتاد ۵ نفر مجروح شدند.

مرادیان گفت: ۵ نفر زخمی شده در محل حادثه با رضایت خودشان مانع از انتقال به مراکز درمانی شدند.

او بیان کرد: در آخرین حادثه تصادف زنجیره‌ای بین سه دستگاه خودروی سواری پیکان وانت، پراید و پراید در ساعت هشت و ۵۹ دقیقه در جاده بیضاء به سمت شیراز نرسیده به تنگ خیاره منجر به زخمی شدن سه تن شد که مصدومان به بیمارستان شهید رجایی شیراز اعزام شدند.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس به شهروندان توصیه کرد: در زمان برخورد با سوانح و تصادفات با حفظ خونسردی با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته و آدرس کامل را ارایه و از جابجایی مصدومین خودداری کنند.

مرادیان همچنین با اشاره به آماده‌باش اورژانس ۱۱۵ برای مقابله با هرگونه حادثه ناشی از وقوع بارندگی و جاری شدن سیلاب در استان، گفت: اورژانس ۱۱۵ فارس با ۲۱۰ پایگاه زمینی، ۵ واحد عملیاتی اورژانس هوایی فعال و سه دستگاه اتوبوس آمبولانس در حالت آماده‌باش کامل قرار دارد.

او در پایان به هموطنان توصیه کرد که از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها به جد خودداری کنند و مراقب مسمومیت با گاز مونوکسید کربن بر اثر سرما باشند.

مرادیان از شهروندان خواست تا با رعایت مدیریت زمان سفرهای خود و رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی با خودروهای دیگر از بروز حادثه برای خود و دیگران جلوگیری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha