۱۳ آبان ۱۴۰۰، ۱۵:۲۱
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 84529645
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده تهران در مجلس: آمریکا و رژیم اشغالگر قدس نماد ستمگری هستند

اهواز - ایرنا - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا و رژیم اشغالگر قدس نماد ستمگری هستند، گفت: آمریکا در راس سلطه جهانی قرار دارد و طبق تعالیم اسلامی باید با ظلم مبارزه کنیم.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی در مراسم یوم الله ۱۳ آبان در اهواز اظهارداشت: قدس نماد مظلومیت امت مسلمان است و مردم مظلوم سرزمین‌های اشغالی اکنون تحت ظلم و فشار اشغالگران هستند.

وی با بیان اینکه ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی و یکی از جریانات ملی و مردمی ما است، افزود: واقعه‌ای که در این روز اتفاق افتاده نباید از نگاه مردم ما فراموش شود.

نماینده مردم تهران در مجلس مبارزه با استکبار را یک ارزش و جوشیده شده از بطن انقلاب دانست و گفت: ما همچنان که مراسم عید مبعث، غدیر، ۱۵ شعبان و روز عاشورا را بسیار پرشور برگزار می‌کنیم باید روز ۱۳ آبان را زنده نگه داریم.

وی افزود: به تعبیر مقام رهبری، مبارزه با نظام سلطه و استکبار جزو مبانی انقلاب است و اگر نباشد ما اصلا تابع قرآن نیستیم زیرا در قرآن بارها به این موضوع اشاره شده است. 

این نماینده مجلس اظهارداشت: قرآن به ما دستور داده در برابر مستکبران جبهه گیری کنید و کوتاه نیایید پس این اجتماع ما کاری قرآنی و یک جریان عمیق فکری و عقیدتی است.
وی با بیان اینکه عراق، لبنان و سوریه با تشکیل جبهه مقاومت کمر استکبار را شکسته و دماغ آنها را به خاک مالیده‌اند، افزود: یک سری اشرار را از سراسر دنیا جمع آوری کرده و فکر آنها را شستشو داده‌اند تا به کشتار مردم بی‌گناه بپردازند.

حجت الاسلام تقوی بیان کرد: آنها می‌خواستند یک اسراییل دیگر در منطقه ایجاد کنند اما به واسطه رهنمودهای مقام معظم رهبری و فرماندهی حاج قاسم سلیمانی، جبهه مقاومت شکل گرفت و با همت بلند سید حسن نصرالله دماغ استکبار جهانی به خاک مالیده شد و نتوانستند به هدف شومشان برسند.

وی با بیان اینکه در چنین روزی به رهبری امام (ره) لانه جاسوسی آمریکا را اشغال کردیم و به دنیا نشان دادیم که می‌توان آمریکا را ذلیل کرد، افزود: آمریکایی‌ها دیگر در دنیا آن ابهت سابق را ندارند؛ زمانی کسی جرات نداشت به ماشین سفیر آمریکا نگاه کند اما ملت ایران پایگاه آمریکا در عراق را مورد اصابت موشک قرار داد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: آمریکاها به خوبی می دانند که قوی‌ترین منطقه از دستشان خارج شده است به همین دلیل دست به هر کاری می‌زنند که ملت ایران را به زانو درآورند، آنها حتی به بیماران صعب العلاج ما هم دارو نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا و اسراییل دشمن اصلی اسلام، قرآن و پیامبر هستند، افزود: وظیفه ما این است که دشمن شناسی، آمریکا شناسی و غرب شناسی و پاسداری از ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی را در دل فرزندانمان قرار دهیم.

حجت الاسلام تقوی تسلط بر ایران را از اهداف نظام سلطه دانست و گفت: باید فرهنگ مبارزه با آمریکا را در سطح جهان گسترش دهیم.

وی افزود: آمریکا در کنار مذاکرات هسته ای بحث موشکی ایران را مطرح می‌کند و می‌گوید برد موشک‌های ایرانی باید کم شود که نشان می‌دهد به دنبال سلطه گری بر ما هستند.
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه استکبارستیزی از متن قرآن برآمده است، اظهارداشت: همانگونه که حسین بن علی (ع) در برابر یزید تسلیم نشد ما هم در برابر آمریکا تسلیم نمی شویم.

حجت الاسلام تقوی به مشکلات خوزستان اشاره کرد و گفت: مسئولان باید قدر این سرزمین و استان را بدانند و به وظایف خود نسبت به خوزستان عمل کنند.

وی افزود: خوشبختانه دولت جدید با این نگاه روی کار آمده و به مسئله خوزستان توجه ویژه ای دارد که امیدواریم با همراهی مردم، علما و دانشجوبان مشکلات خوزستان برطرف شوند.

امروز ۱۳ آبان ماه همزمان با سایر نقاط کشور اجتماع بزرگ مبارزه با استکبار در اهواز برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha