۷۸ درصد جمعیت خراسان جنوبی واکسن کرونا را دریافت کردند

بیرجند - ایرنا - دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا خراسان جنوبی گفت: تاکنون بیش از ۷۸ درصد جمعیت هدف واکسیناسیون در این استان دُز اول و ۵۴ درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

غلامرضا شریف‌زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۵۰۸ هزار نفر از جمعیت استان خراسان جنوبی دز اول و ۳۵۶ هزار و ۵۵۲ نفر دز دوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

وی گفت: تاکنون یک میلیون و ۲۵۲ هزار و ۸۴۲ دز واکسن کرونا تحویل استان شده که از این تعداد ۲۵ هزار و ۳۴۰ دز اسپوتنیک، ۹۹۸ هزار و ۳۲۲ دز سینوفارم، هزار و ۳۱۰ بهارات، ۱۰۲ هزار و ۴۷۰ آسترازنکا، ۱۱۵ هزار و ۴۰۰ دز برکت و ۱۰ هزار دز پاستوکوک بوده است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا خراسان جنوبی بیان کرد: محموله جدید واکسن کرونا نیز وارد بیرجند شد که شامل ۱۴۰ هزار دز سینوفارم و ۸ هزار واکسن برکت است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت تامین ایمنی لازم در برابر ویروس کرونا تزریق دُز سوم واکسن برای افراد بالای ۶۰ سال در خراسان جنوبی آغاز شد.

شریف‌زاده گفت: براساس دستورالعملی که از معاونت بهداشتی وزارتخانه ابلاغ شده افراد بالای ۶۰ سال که ۲ نوبت قبلی واکسن غیرفعال تزریق کردند و شامل واکسن برکت، بهارات و سینوفارم است، ترجیحا نوبت سوم که حداقل چهار ماه بعد از نوبت دوم باشد، با همان واکسن قبلی تزریق خواهد شد.

وی افزود: البته اگر کسی اصرار به تزریق نوع واکسن دیگر داشته باشد براساس دستورالعمل قبلی که مشخص کرده دُز یادآور با چه واکسن‌هایی خواهد بود همکاران ما در مراکز جامع سلامت و مراکز بهداشتی درمانی واکسیناسیون را انجام خواهند داد.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا گفت: در حال حاضر هیچ گونه محدودیتی برای دریافت واکسن و نوع آن در استان خراسان جنوبی وجود ندارد و از مردم می‌خواهیم واکسیناسیون خود را کامل کنند.

براساس آخرین رنگ‌بندی در خراسان جنوبی شهرستان قاینات از وضعیت نارنجی به وضعیت قرمز تغییر کرد و شهرستان‌های بشرویه و زیرکوه نیز از وضعیت زرد به نارنجی تغییر رنگ دادند.

بر اساس این رنگ‌بندی شهرستان‌های بیرجند، نهبندان، طبس، بشرویه و زیرکوه در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های فردوس، سرایان، سربیشه، درمیان در وضع زرد (متوسط زرد) قرار دارند.

خوسف هم تنها شهرستان آبی (کم‌خطر) خراسان جنوبی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha