اجتماع مردم سرپل‌ذهاب در یوم الله ۱۳ آبان برگزار شد

قصرشیرین- ایرنا- اجتماع مردم ولایتمدار و انقلابی سرپل‌ذهاب در یوم الله ۱۳ آبان در جوار بقعه احمدابن اسحاق (ره) با مشت های گره کرده علیه استکبار جهانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ امام جمعه شهرستان سرپل ذهاب در این مراسم ضمن گرامیداشت ۱۳ آبان و روز دانش آموز، این روز مهم را همیشه برای ملت ایران یادآور خاطرات تلخ و شیرینی دانست و گفت: در شکل گیری انقلاب اسلامی، خون های بسیاری ریخته شده و  ما را مصمم تر می کند که همواره در خط انقلاب و نظام بتوانیم سرباز و مدافع ارزش ها باشیم.

حجت الاسلام «جواد فاطمی نسب» افزود: ۱۳ آبان یادآور تبعید امام راحل از قم به ترکیه و شهادت دانش‌آموزان در دانشگاه تهران و همچنین سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان و جوانان پیرو خط امام است، این حادثه یک اتفاق به یادماندنی و شیرین است که همیشه در اذعان عموم ملت ایران اسلامی ماندگار می ماند.

وی تصریح کرد: دلیل اینکه امام خمینی(ره) تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را انقلاب دوم معرفی کرد این بود که ماهیت این انقلاب ضداستکباری است، از این رو باید همواره در برابر زورگویان بایستیم و تازمانی که دشمنان بخواهند به سلطه جویی خود ادامه دهند، این جمهوری اسلامی در مقابل آنان خواهد ایستاد.

وی اضافه کرد:  دشمنی و توطئه گری آمریکا برای نابودی انقلاب اسلامی، از همان روزهای آغازین انقلاب آغاز شد و زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده بود، سفارت آنان در درون کشور توطئه علیه جمهوری اسلامی را شروع کردند.

وی ادامه داد: انقلاب توسط یک خیزش مردم به وقوع پیوسته و مردم طاغوت را کنار زدند، اما آمریکایی ها با حمایت باقیمانده نظام ستمشاهی در داخل به دنبال کودتاهای نظامی در درون کشور بودند، تا انقلاب اسلامی را به شکست بکشانند.

امام جمعه سرپل ذهاب بیان کرد: وقتی لانه جاسوسی توسط دانشجویان تسخیر شد بقایای آن در درون جمهوری اسلامی پاکسازی گردید.

فرماندار سرپل ذهاب نیز گفت:روز ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و برگی زرین و سرنوشت ساز در تاریخ ایران اسلامی است.

«نورالدین فرزادی پور» افزود: سالروز تبعید حضرت امام خمینی(ره)، روز دانش آموز و حماسه بزرگ ملت ایران در تسخیر لانه ی جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ از حوادث فراموش ناشدنی این مرز و بوم الهی و آسمانی است.

وی اظهار داشت: ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، برگی زرین و سرنوشت ساز است که یادآور جوشش و خروش غیرت اسلامی دانشجویان پیرو خط امام خمینی(ره) و مبارزه بی‌امان ملت ایران در برابر جبهه استکبار و سلطه می باشد.

او گفت: در این روز زوایای مختلفی از مقاومت و پایداری ایرانیان در برابر استکبار جهانی آشکار گشت.

سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha