امام جمعه ماکو: توطئه‌های استکبار علیه ایران همواره محکوم به شکست است

 ارومیه- ایرنا- امام جمعه ماکو گفت : نقشه ها و توطئه‌های استکبار جهانی آمریکا همیشه با بصیرت و آگاهی مردم و مسوولان نظام اسلامی با شکست مواجه شده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمد هاشمی روز پنج‌شنبه در آیین تجمع روز ۱۳ آبان در ماکو بیان کرد: این روز تاریخی، یادآور سه حادثه مهم در تاریخ معاصر است، که هر سه آنها در یک چیز مشترکند و آن هم وجود روحیه استکبار ستیزی در ملت ایران است.

وی با بیان اینکه در این روز حضرت امام (ره) بخاطر مبارزه با تصویب قانون کاپیتولاسیون، توسط رژیم شاه دستگیر و به دستور آمریکا به ترکیه تبعید شد، افزود: راهپیمائی دانش آموزان تهرانی نیز در اعتراض به دخالت‌های آمریکا در ایران که توسط دژخیمان رژیم شاه به خاک و خون کشیده شدبه نام روز دانش آموز نامگذاری شد.

امام جمعه ماکو با اشاره به اینکه امروزه در هر نقطه دنیا قتل و خونریزی انجام شود بدون شک ردپای امریکا نیز در آنجا مشاهده می شود افزود: امریکا یا به طور مستقیم در قتل و خونریزی شرکت دارد و یا به صورت نیابتی از جمله در قتل عام مردم مظلوم فلسطین به دست رژیم صهیونیستی، نسل کشی در یمن توسط وهابیت حاکم در عربستان و کشتار مسلمانان در سوریه و افغانستان توسط گروه های تکفیری به نام اسلام حضور دارد.

وی اظهار داشت: آمریکائی‌ها در طول بیش از چهل سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همواره سعی داشتند با نقشه های مختلف اقدام به براندازی نظام ایران کنند ولی خوشبختانه تمامی این فتنه ها با عنایت و تدبیر حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری و نیز بصیرت ملت ایران، خنثی شد.

امام جمعه ماکو با بیان اینکه استکبار جهانی آمریکا، برای آنکه بین ملت ایران و مسوولان نظام اسلامی فاصله بیاندازد، جنگ روانی، رسانه ای و اقتصادی از جمله تحریم های ناجوانمردانه را بر ملت ایران تحمیل کرده است، گفت: انشاالله این نقشه امریکا نیز برای بار دیگر با شکست مواجه خواهد شد و ملت ایران سرافرازانه از این پیچ تاریخی عبور خواهد کرد.

حجت الاسلان هاشمی گفت: در آستان سیزدهم آبان ماه، روز ملی مبارزه با استکبار نیز آمریکا خواست با دزدیدن کشتی نفتکش ایران، ضربه دیگری به نظام اسلامی و ملت ایران بزند و اجازه ندهند ایران اسلامی  به راحتی بتواند با اتکا به قدرت خود نفت صادر کند که دلاورمردان نیروی دریایی سپاه با رشادت خود، کشتی محموله نفت را به آب های ایران اسلامی هدایت کرده و این توطئه آمریکا را نیز به مانند سایر توطئه ها با شکست مواجه کردند.

به گزارش ایرنا، در این تجمع که همزمان با روز ملی استکبار جهانی در ماکو برگزار شد، مردم این شهر با شعارهای مختلف، انزجار خود را از استکبار جهانی، رژیم صهیونیستی و ایادی آن در منطقه ابراز کردند.

همچنین در پایان این تجمع قطعنامه ۱۳ آبان قرائت و پرچم‌های رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار نیز به آتش کشیده شد.

ماکو یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha