۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار به راه‌های روستایی سنقر و کلیایی اختصاص یافت

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار سنقر و کلیایی گفت: در حوزه راه‌های روستایی در سال ١۴٠٠ بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این شهرستان در نظر گرفته شده است.

«غلامرضا مرتضوی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: سنقر و کلیایی به واسطه پراکندگی روستاها و وسعت شهرستان دارای ۶١١ کیلومتر راه روستایی است.  

وی اظهار داشت: حدود ۴٣٠ کیلومتر از راه های روستایی سنقر و کلیایی در سال های گذشته آسفالت شده که بخشی از این میزان نیازمند ترمیم و روکش است.  

فرماندار سنقر و کلیایی گفت: در سال ١۴٠٠ اعتبارات خوبی برای راه های روستایی سنقروکلیایی درنظر گرفته شده که امیدواریم با تخصیص بموقع اعتبارات بخش قابل توجهی از مشکلات راه های شهرستان رفع شود.  

مرتضوی ادامه داد: حدود ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار در قالب تفاهم نامه سه جانبه استاندار کرمانشاه، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به امضا رسید که در آینده نزدیک به پیمانکار تحویل داده خواهد شد.

وی اظهار داشت: برای راه های سنقروکلیایی از ابتدای سال جاری حدود ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار از محل محرومیت زدایی و ١۰۰ میلیارد ریال اعتبار از کمیته برنامه ریزی شهرستان درنظر گرفته شده است.

فرماندار سنقروکلیایی افزود: امیدواریم با تخصیص کامل مجموع اعتبارات درنظر گرفته شده و توسعه راه های دسترسی گام بزرگی در جهت پیشرفت و توسعه شهرستان برداشته شود.

سنقر و کلیایی با ۹۲ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده و دارای ۲۲۰ روستا در قالب هشت دهستان و ۲ بخش مرکزی و کلیایی است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت و بیش از ۲۴ هزار کیلومتر مربع مساحت دارای بیش از هشت هزار کیلومتر راه های اصلی و فرعی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha