۱۳ آبان نماد مبارزه با استکبار است

سنندج - ایرنا - فرماندار سقز گفت: مبارزه با استکبار و عدم سلطه پذیری، هم بنیاد و منشاء عقلی و هم بنیاد شرعی و اصول قانونی دارد و ۱۳ آبان، نماد مبارزه با استکبار است.

به گزارش ایرنا، کامیل کریمیان روز پنجشنبه در تجمع یوم الله ۱۳ آبان مردم سقز  اظهار داشت: انسان دوست ندارد تحت سلطه کسی باشد و دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم هم در قرآن به آن اشاره و در قانون اساسی هم نفی سلطه مطرح شده است و مردم ایران اسلامی بر اساس آموزه های دینی و ملی همواره با سلطه و استکبار، مبارزه کرده اند.

وی با گرامیداشت روز دانش آموز با بیان اینکه نفی سلطه و مبارزه با استکبار، یک اصل است که در ادبیات سیاسی کشورمان ریشه دارد، اضافه کرد: بزرگداشت این یوم الله، ادای دین به کسانی است که ایثارگرانه برای دفاع از این آب و خاک تلاش کردند.

وی افزود: ۱۳ آبان، یادآور حوادث مهم تاریخ تحولات معاصر ایران است، ۱۳ آبان ۱۳۴۳ که منجر به تبعید حضرت امام خمینی (ره) و ۱۵ سال تبعید ایشان شد، ۱۳ آبان ۱۳۵۷ سالروز اعتراض دانشجویان و دانش آموزان به رژیم شاه در دانشگاه تهران و ۱۳ آبان ۱۳۵۸ سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران که اولی زمینه‌ساز انقلاب شد، دومین پیروزی انقلاب را تسریع و رخداد سوم زمینه‌ی تثبیت و استمرار انقلاب را فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه مخرج مشترک این سه حادثه تاریخ ساز، تحقق منافع ملی و دینی بود، افزود: دشمنان انقلاب اسلامی در بدو انقلاب، برای عدم تحقق انقلاب اسلامی همواره به انقلاب چشم طمع داشتند که کودتا، ترور رهبران، آشوب های محلی، جنگ هشت ساله و تحریم ها، نمونه ای از هجمه و توطئه های دشمنان برای عدم تحقق انقلاب اسلامی ایران بوده است.

فرماندار سقز در بخشی دیگر از سخنان، اقدام غرورآفرین نیروی دریای سپاه را در مقابل نفت دزدی آمریکا در آب های دریای عمان ستود و به سابقه اقدام های پلید دشمنان اشاره کرد و افزود: ترامپ رییس جمهور قبلی آمریکا که می خواست صادرات نفت ایران را به صفر برساند نتوانست و امروز برای عدم صادرات نفت ایران از آخرین حربه یعنی برخورد و زور استفاده می کنند.

سخنران تجمع ۱۳ آبان شهرستان سقز با بیان اینکه فرزندان ایران اسلامی در عرصه میدان و میز مذاکرات، توانمندی خود را ثابت کرده اند، یادآور شد: اقدام های اخیر آمریکا از جمله ترور و تحریم شرکت ها و مقامات ایران، نشان داد که سیاست های اعلامی آنان با سیاست های اعمالی اشان متفاوت است.

در موازنه تهدید، کشورمان دستی برآتش دارد

۱۳ آبان نماد مبارزه با استکبار است

وی گفت: فرزندان ایران اسلامی نه تنها در عرصه های نظامی بلکه در عرصه علم نیز این موازنه را رعایت کرده اند.

فرماندار ویژه سقز افزود: توجه به علم، آموزش و پژوهش و داشتن رویکرد عملی در آموزه ها باید پیش روی دانش آموزان باشد تا آنان به عنوان آینده سازان برای عرصه میدان و دیپلماسی آماده شوند.

وی با باز خوانی و اشاره به پیمان های منطقه ای و جهانی اضافه کرد: کشورمان همواره مورد تهدید در سطح منطقه ای و جهانی است زیرا این کشورها، در برابر منافع خود با دیگر کشورها اختلاف نظر دارند ولی در برابر ایران، متحد هستند.

وی اظهار داشت: ایران یک کشور منطقه ای و قدرتمند جهانی است که همواره کانون توجه کشورهای دنیا بوده است و بایستی مردم ایران اسلامی با حمایت از دولت در راستای تحقق اهداف ملی تلاش کنند. فرماندار سقز در پایان از حضور گسترده مردم در تجمع یوم الله ۱۳ آبان تشکر کرد.

در این مراسم، از ۲ نفر از برترین های کنکور، پارسا محمدی نژاد، فرزند جانباز و آزاده و صبا صالح پور، فرزنده جانباز با اهدای لوح سپاس تقدیر شد و در ادامه قطعنامه پایانی توسط احسان صناعتی قرائت شد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پرجمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha