۱۳ آبان جلوه گر شوکت و عظمت ایران است

تهران- ایرنا- سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پیامی با گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان، این روز را جلوه گر شوکت و عظمت ایران اسلامی توصیف کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی در پیام خود تاکید کرد: در گاه شمار پر برگ و بار ایران همیشه سربلند، ۱۳ آبان، جلوه گر شوکت و عظمت روزی است که در آن بذر قیام ایرانیان غیور به دست باغبانی از سلاله صالحان و تبار طاهران، در مزرعی به گستره  ایران کاشته می شود و سال ها بعد، در تقارن سه گانه با همان روز پر شکوه، نهال حاصل از آن قیام شکوفه می زند و بدین سان، غنچه های طراوت و تازگی جمهوری اسلامی شکوفا می شود.
وی افزود: سخن از یوم اللهی است که در آن، نورستگان این دیار جهد و جهاد، با تأسّی به آموزه های ایمانی و انگیزه های ایرانی خویش، استعمارگرانِ دوران را آن چنان نومید ساختند که تا ابد آن را فراموش نخواهند کرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: سیزدهم آبان، تجلی بخش سه رستاخیز برخاسته از شعور و فرهنگ و برآمده از جدّ و جهد مردم مجاهدی است که در مسیر سخت، اما سبز انقلاب اسلامی، به عبارات عبرت انگیز و اشارات ارشادگر رهبر خویش، گوش جان سپردند، در برابر جور جائران ایستاد و در مقابل با ظلم ظالمان ایستادگی کردند.

۱۳ آبان جلوه گر شوکت و عظمت ایران است

۱۳ آبان ثمره بلوغ فکری و بصیرت سیاسی دانش آموزان و دانشجویان

رییس دانشگاه پیام نور نیز در پیامی، ۱۳ آبان این روز را ثمره بلوغ فکری و بصیرت سیاسی دانش آموزان و دانشجویان عنوان کرد و گفت: ۱۳ آبان، انقلاب دوم بعد از انقلاب اسلامی و یادآور حرکت حماسه آفرین جوانان آگاه، متعهد و انقلابی است که با بلوغ فکری، بصیرت سیاسی و اجتماعی‌توانستند ضمن تحلیل اوضاع و اهداف انقلاب، در راه عدالت و مبارزه با استکبار گام بردارند.

ابراهیم تقی زاده در ادامه پیام خود یادآور شد: انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران باعث شد تا قدرت پوشالی استکبار جهانی درهم شکسته شود و دانشجویان و دانش آموزان متعهد و آگاه نیز در این روز بزرگ به تمامی جهانیان نشان دادند که به هیچ عنوان زیر سلطه استکبار و استبداد نخواهند رفت و در راه حفظ شان، کیان، استقلال و اعتلای ایران اسلامی جان خود را نثار می کنند.

وی افزود: گرامیداشت این روز بزرگ در برهه ای که هجمه های مختلفی از سوی استکبار وارد می شود، ضمن اینکه یادآور تجدید میثاق با تعهد، ایمان، خودباوری و وحدت و یکپارچگی یک ملت است، فرصتی را برای تعمق، تفکر و آگاه سازی نسل جوان و آینده ساز میهن اسلامی فراهم می آورد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha