رییس‌جمهوری مشکلات کارخانه تعطیل شده نساجی مهدیشهر را بررسی کرد

سمنان- ایرنا- رییس‌جمهوری در ادامه بازدیدهای میدانی در استان سمنان، با حضور در کارخانه تعطیل شده نساجی پاتریس شهرستان مهدیشهر به بررسی مشکلات پیش روی این واحد تولیدی پرداخت.

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در ادامه برنامه‌های سفر به استان سمنان در بازدید سرزده از کارخانه تعطیل شده پاکریس، با گزارش مسوولان و مدیران مربوطه در جریان دلایل تعطیلی و موانع و مشکلات این واحد تولیدی قرار گرفت و قرار شد این واحد تولیدی دوباره راه‌اندازی شود.

قرار است شرکت ایران تایر، خط تولید خود را در این واحد تولید راه‌اندازی کند و در فصل جدید فعالیت کارخانه، اشتغال ۱۳۰۰ نفر پیش‌بینی شده است.

کارخانه نساجی پاکریس مهدیشهر با ۳۵ هکتار مساحت و ۱۲ هکتار فضای مسقف، در چند سال اخیر بنا به دلایل مختلف، تعطیل شده و بلااستفاده مانده است.

کارخانه پاکریس مهدیشهر زمانی قطب تولیدات منسوجات کشور بوده است و به دلیل مسایل مدیریتی، فقدان حمایت از تولیدات داخلی و مشکلات سرمایه گذار سال هاست به تعطیلی کشیده شده است، این مجموعه تولیدی ۳۵ هکتاری زمانی بانی اشتغال بیش از چهار هزار نفر بود. 

به گزارش ایرنا،آیت الله رئیسی امروز پس از ورود به استان سمنان از فرودگاه این شهر به شهرستان مهدیشهر رفت و پس از حضور در بین عشایر و بازدید از واحد صنعتی سنگرکار، از واحد تولیدی نساجی پاکریس در این شهرستان بازدید کرد تا به رفع مسایل و مشکلات این واحد رسیدگی شود تا این مجموعه  به شرکت ایران تایر تبدیل شود.

رییس‌دفتر رییس‌جمهوری، معاون اجرایی رییس‌جمهوری، رییس سازمان برنامه و بودجه و وزیران جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، دادگستری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی، و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در قالب نهمین سفر استانی، آیت‌الله رئیسی را همراهی می کنند.

برخی از اعضای هیات دولت در این سفر به نمایندگی از رییس‌جمهوری به شهرستان‌های مختلف استان سفر کرده و مسایل و مشکلات این مناطق را بررسی می‌کنند.

سید امیر حسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس‌جمهوری شب گذشته به نمایندگی از رئیس‌جمهوری به شهرستان میامی سفر کرد و امین حسین رحیمی وزیر دادگستری نیز راهی دو شهرستان آرادان و گرمسار شد.

بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان دامغان سفر کرد و سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی نیز به نیابت از رئیس دولت سیزدهم در شهرستان‌های گرمسار، سرخه و مهدیشهر حضور دارد.

سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت  به شهرستان شاهرود سفر کرد و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی نیز به نمایندگی از رئیس جمهوری از شب گذشته وارد استان سمنان شد و بازدید از مناطقی از شهرستان سمنان را در برنامه دارد.

سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز به شهرستان‌های سمنان و مهدیشهر سفر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha