استاندار: توقع شهروندان یزدی از دولت تنها تامین پایدار آب است

یزد - ایرنا - استاندار یزد گفت: یزدی ها در طول تاریخ بر سختی های مختلف طبیعت غلبه کرده اند، اما تامین آب خارج از اراده آنان است و تنها توقع شهروندان از دولت برای حفظ بقاء این استان بیابانی تنها تامین آب است.

به گزارش ایرنا، مهران فاطمی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان یزد که با حضور معاون پارلمانی رییس جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: حدود ۴۰۰ روستای استان یزد هم اکنون با تانکر آبرسانی می شود و میزان تاب آوری و اتکای این استان به ذخایر آب شرب کمتر از ۲۴ ساعت است و در صورت قطع جریان آب شرب انتقالی به هر دلیلی، حیات شهروندان این استان با مخاطره جدی مواجه می شود.

وی ادامه داد: برای پایداری منابع آب در استان علاوه بر تداوم اجرای برنامه های اصلاح الگوی مصرف و اجرای سند سازگاری با کم آبی ، از چند مسیر اقدام های متعددی صورت گرفته که تخصیص سهمیه ۲۵۰ میلیون متر مکعبی از طرح انتقال آب دریای عمان برای مصارف صنعتی و کشاورزی یکی از راهبردهای استان یزد است، اما در عین حال با توجه به شرایط موجود و تهدید امنیت خط انتقال آب استان در مناطق شرق اصفهان ، اجرای هرچه سریعتر خط دوم انتقال آب به این استان با هدف پایدارسازی تامین آب شرب شهروندان ضروری است.

فاطمی تصریح کرد: در چند سال اخیر حدود ۵۰ بار به خط انتقال آب استان یزد تعرض صورت گرفته و میلیاردها تومان خسارت به این خط وارد شده است و لذا از طریق وزارت کشور، استانداری اصفهان و دیگر مراجع قانونی برای تامین امنیت این خط انتقال آب اقدام شده است.

وی میزان تخصیص آب از زاینده رود برای تامین نیاز شرب و بهداشتی استان یزد را کمتر از ۶۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد که حدود نیمی از سهمیه تخصیص یافته به استان است و گفت: از این میزان نیز حدود پنج میلیون متر مکعب به شهروندان ورزنه تحویل و مابقی آن در بخش شرب استان یزد مصرف می شود.

امام جمعه بخش مرکزی شهرستان یزد نیز در این نشست با گرامیداشت ۱۳ آبان گفت: امروز همه قوای کشور و شوراها در دست افراد جهادی و انقلابی قرار گرفته و بهترین فرصت برای چشاندن لذت خدمت و مدیریت جهادی و انقلابب به مردم فراهم شده است،  لذا باید از این فرصت بیشترین بهره برای بهبود اوضاع کشور را ببریم. 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد کاظم مدرسی افزود: مهمترین ویژگی مدیران بر اساس آموزه های قرانی این است که فریب لبخندهای دشمنان را نخورند و در مقابل آنان مقاوم باشند و برای شهروندان باعطوفت و مهربانی خدمت کنند، چراکه تمامی اقتدار نظام اسلامی به پشتوانه مردمی آن است و برای موفق بودن کشور باید صدای قلم اندیشمندان، چرخیدن چرخ های تولید و صنعت و گام های قوی رزمندگان و مدافعان کشور به گوش برسد.

وی مشکل تامین مسکن را از مهمترین دغدغه های نسل جوان برای تشکیل خانواده دانست و از همه مسئولان و دستگاه های اجرایی خواست برای تقویت نهاد خانواده، تمامی ظرفیت ها را به کار گیرند و همچنین بر تامین امنیت آب انتقالی به استان یزد تاکید کرد.

معاون پارلمانی رییس جمهوری ضمن شرکت در آیین ۱۳ آبان ماه در چند نشست اداری و هم اندیشی با روحانیان و نخبگان استان یزد شرکت کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha