فرماندار همدان: مدیریت شهری به منطقه دره مرادبیگ بیشتر توجه کند

همدان- ایرنا- فرماندار شهرستان همدان با تاکید بر رفع مشکلات و مسائل کوی دره مرادبیگ، گفت: مدیریت شهری باید توجه بیشتری به این نقطه از شهر همدان داشته باشد.

به گزارش ایرنا، "محمدعلی محمدی" روز چهارشنبه در جمع معتمدین و همیاران شوراهای منطقه دره مرادبیگ شهر همدان برای بررسی مسایل و مشکلات این منطقه، افزود: اهالی کوی دره مرادبیگ سهم بزرگ و نقشی بی بدیل در رویدادهای دوران انقلاب و دفاع مقدس دارند.

فرماندار همدان با اشاره به جانفشانی جوانان و اهالی کوی دره مرادبیگ در طول ۴۰‌ ساله گذشته، افزود: یاران شهید مدنی تا سردار شهید مصیب مجیدی و مدافع حرم شهید فانوسی شخصیت هایی هستند که هنوز این منطقه از انفاس آنها بهره مند است.

محمدی با اشاره به ضرورت هم افزایی معتمدین و مشارکت بیشتر مردم کوی دره مرادبیگ برای رفع مسایل و مشکلات منطقه، تاکید کرد: از مدیریت شهری انتظار داریم به منطقه دره مرادبیگ توجه بیشتری داشته باشند.

وی گفت: در برخی موارد و برای تامین منافع شخصی، شاهد تخریب بسیاری از باغات، ساخت و سازهای غیر مجاز و تجاوز به حریم منابع طبیعی و رودخانه ها در این منطقه هستیم.

محمدی از برگزاری نشستهای مستمر و تمرکز بیشتر به منظور رفع مشکلات این منطقه خبر داد و افزود: دره مرادبیگ به عنوان نگین سبز و منطقه ویژه گردشگری شهر همدان باید مورد توجه باشد.

در ادامه این نشست، معتمدین کوی دره مرادبیگ به بیان مشکلات این منطقه از جمله عرض کم و فاقد پیاده راه بودن جاده اصلی، ترافیک و لزوم بازگشایی مسیر در برخی از خیابانها و کوچه های داخلی این منطقه، فاضلاب و هدایت آن به رودخانه، مشکل آب آشامیدنی و باغات و نیاز به احداث منبع ذخیره پرداختند.

به گزارش ایرنا، منطقه دره مرادبیگ بزرگ‌ترین دره‌ کوهستان الوند است و در فاصله‌ سه کیلومتری از مرکز همدان در دامنه‌ کوه‌های الوند در جنوب غربی استان همدان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha