۶ شهروند ایرانی از تایلند به کشور منتقل شدند

تهران - ایرنا - سرپرست معاونت حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری اعلام کرد:‌ در راستای اجرای موافقتنامه انتقال محکومان ۶ شهروند ایرانی از تایلند به کشور منتقل شدند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود حکمت نیا، سرپرست معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری از انتقال شش شهروند محکوم ایرانی از کشور پادشاهی تایلند به کشورمان خبر داد.

حکمت نیا ضمن اعلام این خبر افزود: انتقال شش نفر از محکومان ایرانی محبوس در کشور تایلند بر اساس موافقتنامه انتقال محکومان که بین دو کشور منعقد شده است صورت گرفته است و این افراد ادامه دوران محکومیت خود را در داخل کشور طی خواهند کرد.

پیش از این در سال ۹۸  معاون وقت حقوق بشر و امور بین‌الملل و رئیس کمیته انتقال محکومان وزارت دادگستری گفت: ۱۱ نفر از محکومان ایرانی از تایلند تحویل مقامات ایران شدند.

به گزارش وزارت دادگستری، محمود عباسی افزود: در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومان ۱۱ نفر از محکومان به حبس ایرانی که سال ها در زندان های تایلند دوران محکومیت خود را می گذرانیدند تحویل نماینده اعزامی کشورمان شدند و امروز صبح به تهران بازگشتند.

وی ادامه داد: اتهام بیشتر این افراد قاچاق مواد مخدر است و یک نفر از این افراد در حال انتقال ساک امانی دوستان خود که در آن مواد مخدر جاسازی شده بود، دستگیر شده است.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری به هموطنان هشدار داد، هنگام سفر پایبندی به قوانین کشورها را سرلوحه برنامه های خود قرار دهند و از ارتکاب رفتارهای خلاف قانون بپرهیزند که مجازات های سختی در انتظار آنهاست.

در اکثر کشورها در قبال مواد مخدر قوانین سختگیرانه و مجازات های سرکوبگرانه ای وجود دارد که رهایی از آن به آسانی میسر نیست. گاهی افراد برای چند عدد قرص روانگردان به سال ها زندان محکوم شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha