امام‌جمعه پارس‌آباد: سند تحول آموزش و پرورش بومی‌سازی شود

اردبیل- ایرنا- امام‌جمعه شهرستان پارس‌‎آباد گفت: باید برنامه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، بومی‌سازی شده و سپس در هر منطقه بر اساس ظرفیت‌های محلی پیاده و اجرایی شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام علی‌اکبر باقری بنابی، چهارشنبه شب در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارس آباد افزود: توجه به مسائل اعتقادی و دینی دانش آموزان و نیز تربیت نیروی انسانی متعهد، انقلابی، مومن و متخصص در تراز انقلاب اسلامی، در سند تحول آموزش و پرورش مورد تاکید قرار گرفته است و از این روی باید این امر مورد توجه مدیران، معلمان و مربیان مدارس باشد.

وی با تاکید بر ضرورت تحکیم پیوند میان مدرسه و خانه خواستار توجه جدی به نقش موثر کارشناسان و مدیران متعهد و ارزشی مدارس در ارتقای وضعیت تحصیلی و تربیتی دانش آموزان شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارس آباد بیان کرد: تعامل و ارتباط تنگاتنگ خانه و مدرسه به عنوان دو نهاد مهم تربیتی، زمینه ساز پیشرفت تحصیلی و تربیتی دانش آموزان و رشد کیفیت آموزشی می‌شود.

وی با تبریک فرا رسیدن ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و ۱۴ آبان سالروز تشکیل شورای فرهنگ عمومی، تزکیه را مقدم بر تعلیم و آموزش دانست و خواستار توجه ویژه به مسایل تربیتی، اخلاقی و فرهنگی دانش آموزان در مدارس شد.

حجت الاسلام باقری بنابی احیای دین و فرهنگ ناب و معنویت و بنیان نهادن جامعه بر مبنای آرمان های فرهنگی را هدف اصلی و محوری انقلاب اسلامی و نیز دغدغه اغلب مبارزان علیه رژیم طاغوت ذکر و اضافه کرد: نان و مسائل مادی و اقتصادی هدف انقلاب ما نبود در حالی که آن‌چنان ما را سرگرم مسایل مادی، اشتغال و تولید کرده‌اند که از اهداف انقلاب و نظام غافل مانده‌ایم.

وی با ابراز نارضایتی از اوضاع فرهنگی منطقه مغان در شرایط کرونایی اظهار کرد: باید ارگان‌ها و متولیان فرهنگی منطقه دست در دست هم با استفاده مطلوب از ظرفیت‌های موجود با محوریت آموزش و پرورش، آسیب‌های این حوزه را شناسایی و احصاء کرده و در راستای رفع مشکلات و کاستی‌ها برنامه‌ریزی کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارس آباد در ادامه با ابراز نگرانی از روند رو به رشد آمار واقعه طلاق و برخی آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها اجتماعی ناشی از آن در جامعه افزود: استان اردبیل رتبه نخست کشوری و پارس آباد مقام اول استانی را در بحث رشد ثبت طلاق دارد.

وی در ادامه تنها راه مقابله با کرونا را رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون دانست و از عموم شهروندان خواست با واکسیناسیون و رعایت اصول خودمراقبتی، پیشگیری و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و نیز دوری از دورهمی خانوادگی، از شیوع موج ششم کرونا جلوگیری کنند.

امام جمعه پارس آباد همچنین از برگزاری تجمع باشکوه همزمان با ۱۳ آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی، روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در این شهرستان خبر داد و گفت: این مراسم همگام با سراسر کشور، با حضور گسترده دانش آموزان و اقشار مختلف مردم، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در یادمان شهدای گمنام این شهرستان برپا می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha