احیای واحدهای راکد و بیش از ۶۰ درصد پیشرفت از اهداف طرح آمایش صنعت است

شاهرود- ایرنا- رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: احیاء واحدهای راکد و بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌تمام با پیشرفت بیش از ۶۰ درصد از اهداف طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری کشور است.

به گزارش ایرنا، احمد تشکینی عصر چهارشنبه در سفر به شاهرود در استان سمنان در نشست هماهنگی طرح آمایش در جمع مدیران بخش صنعت، معدن و تجارت این استان با اشاره به اهداف و فرایند اجرای طرح آمایش اظهار داشت: این طرح در راستای سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت و با رویکرد ایجاد اشتغال و ارزش افزوده اجرایی می شود.

وی هدف از اجرای این طرح را توسعه زیرساخت های حوزه صنعت، معدن و تجارت و نیز شهرک‌های صنعتی عنوان کرد و افزود: طرح آمایش یک انتخاب نیست بلکه یک الزام برای اقتصاد ایران به شمار می رود، چرا که توزیع جغرافیایی بهینه فعالیت‌های اقتصادی بر مبنای ظرفیت های انسانی و طبیعی می تواند کاهش هزینه‌ها و توسعه زنجیره ارزش را در پی داشته باشد.

رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: این موسسه برای طراحی نقشه مناسب با ظرفیت‌های هر استان به تفکیک شهرستان‌ها و همچنین شناسایی طرح‌های با اولویت‌ تلاش می کند.

تشکینی تاکید کرد: سند تدوینی طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری کشور برای هر استان، ظرفیت‌های اشتغال آن منطقه را مورد توجه و پایش قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: در برنامه احیای واحدهای راکد و در حال ساخت آن دسته از طرح‌هایی که دارای زنجیره تولید هستند در اولویت قرار می گیرند.

وی ادامه داد: اجرای این طرح با همکاری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی انجام می شود و نیاز است تا پهنه‌های زمین‌شناسی در اختیار همکاران حوزه معدن سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها قرار گیرد.

در این سفر رئیس موسسه مطالعات و پژوش‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از چند واحد صنعتی و تولیدی استان سمنان بازدید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha