عرضه سموم کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی می‌شود

گچساران - ایرنا- مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: عرضه سموم کشاورزی در فروشگاه های توزیع محصولات این استان با نسخه کلینیک های گیاه پزشکی انجام می‌گیرد.

حسین لایقی مطلق روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از فروشگاه های عرضه آفت کش های کشاورزی باشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نسخه پیچی از سوی کلینیک های گیاه پزشکی باعث حذف سموم تقلبی و غیرمجاز از چرخه مصرف کشاورزان و به دنبال آن بهبود سلامت محصولات تولیدی خواهد شد.

مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: در زمان حاضر هشت کلینیک گیاه پزشکی در شهرستان های مختلف این استان فعالیت دارد.

وی بیان کرد: در قالب مانور پیشگیری از مصرف آفت کش های تقلبی که به مدت سه روز اجرا شد ۴۱ فروشگاه عرضه سموم کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد مورد پایش کارشناسان قرار گرفت.

مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در این مانور که با مشارکت ۷۲ کارشناس دستگاه های اجرایی استان از جمله جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی، صنعت معدن و تجارت و نیروی انتظامی اجرا شد فروشگاه های عرضه سموم از نظر تخلفاتی مانند تقلبی،تاریخ مصرف مورد ارزیابی قرار گرفت.

لایقی مطلق عنوان کرد: در مانور پیشگیری از عرضه سموم تقلبی ۷۰۰ لیتر آفت کش تاریخ مصرف گذشته در یک فروشگاه فروش سموم استان کشف و پس از تشکیل پرونده به مراجع متولی معرفی شد.

وی اظهار داشت: آفت کش ها از نهاده های مهم در چرخه تولید محصولات کشاورزی هستند که نقش اثرگذاری در افزایش عملکرد و تامین امنیت غذایی جامعه دارند.

لایقی مطلق عنوان کرد:مصرف آفت کش ها ارتباط مستقیمی با سلامت محصولات و مصرف کنندگان و همچنین محیط زیست دارد،  به همین دلیل نیاز است تا نظارت های جدی و لازم از زمان تولید تا مصرف این مواد در مزارع و باغ ها انجام شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha