ثبات قیمت‌ها در بازار سکه و طلا در ۴ هفته متوالی

تهران- ایرنا- آرامش و سکون بازار سکه و طلا برای چهارمین هفته متوالی ادامه یافت، ثبات نسبی قیمت دلار و انس جهانی طلا از عوامل ایجاد این سکون هستند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، بازار سکه و طلا در هفته دوم آبان ماه افت و خیز قابل توجهی نداشت و می‌توان گفت همچون هفته گذشته آرامش بر بازار حاکم بود.  

قیمت سکه طرح جدید در روز شنبه کاهشی بود و با نرخ ۱۱ و ۷۴۰ هزار تومان معامله شد و در روز یکشنبه نیز افت ۱۰ هزار تومانی این نوع سکه را در بازار شاهد بودیم.

بهای سکه در روز دوشنبه دوباره بر مدار صعود و به نرخ ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید اما این افزایش قیمت، دوامی نداشت و دوباره با افت ۵۰ هزار تومانی دوباره در کانال ۱۱ میلیون تومان عقبگرد داشت.

سکه طرح جدید در روز چهارشنبه حرکت آرامی به سمت نرخ ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داشت و پنجشنبه با قیمت ۱۱ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت‌ها در بازار طلای خام در هفته دوم آبان ماه همچون هفته نخست در نوسان بود. به این صورت که یک گرم طلای ۱۸ عیار در روز شنبه یک میلیون و ۱۶۵ هزار تومان معامله ‌شد و بهای آن در روز بعد به یک میلیون و ۱۶۹ هزار تومان و در روز دوشنبه به یک میلیون و ۱۷۲ هزار تومان رسید.  

حرکت رفت و برگشت طلای خام در روزهای سه و چهارشنبه ادامه داشت و یک گرم طلای ۱۸ عیار در روز سه شنبه یک میلیون و ۱۶۷ هزار تومان و در روز چهارشنبه یک میلیون و ۱۷۲ هزار تومان بود و پرونده آن با بهای یک میلیون و ۱۷۱ هزار تومان بسته شد.

قیمت هر مثقال طلا در هفته گذشته در کانال پنج میلیون تومان نوسان داشت. در نخستین روز هفته هر مثقال طلا برابر پنج میلیون و ۴۹ هزار تومان و روز یکشنبه پنج میلیون و ۶۷ هزار تومان تعیین شد.

بهای هر مثقال طلا در روز دوشنبه برای پنج میلیون و ۷۹ هزار تومان بود و بالاترین قیمت در طول هفته را داشت و در روز سه شنبه این رقم ۲۱ هزار تومان افت داشت. در روزهای پایانی هفته قیمت هر مثقال طلا روند افزایشی داشت و با نرخ پنج میلیون و ۷۷ هزار تومان تا پنج میلیون و ۷۷ هزار تومان داد و ستد می‌شد.

قیمت انس جهانی طلا در هفته گذشته در محدوده یک هزار و ۷۵۰ دلار تا یک هزار و ۹۰۰ دلار نوسان داشت.

نرخ سکه در هفته آینده افزایش می‌یابد؟ 

نائب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره تحولات بازار سکه و طلا در هفته‌ای که گذشت، گفت: قیمت انس جهانی طلا در هفته گذشته تغییرزیادی نداشت و اگرچه ابتدای هفته به یک هزار و ۷۹۸ دلار رسید اما دوباره به بهای یک هزار و۷۸۵ دلار بازگشت ‌و در آخرین روز هفته قیمت آن کاهشی و برابر یک هزار و ۷۷۷ دلار بود. 

وی افزود: همچنین نرخ ارز نیز تا روز چهارشنبه نوسان زیادی نداشت، در روز چهارشنبه اندکی صعودی شد، اما در روز بعد دوباره با کاهش همراه بود. 

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: در مجموع، قیمت ارز و انس جهانی طلا روز پنجشنبه برخلاف طول هفته که تغییری نداشت؛ با کاهش همراه بود.

وی اضافه کرد: در طول هفته با افزایش بهای انس جهانی، قیمت طلا افزایشی بود اما بهای انواع سکه به دلیل کاهش تقاضا برای خرید انواع سکه با کاهش همراه بود. 

کشتی آرای درخصوص حباب سکه نیز گفت: حباب سکه نیز با توجه به کاهش تقاضا افت داشت و در روز پنجشنبه در محدوده ۲۵۰ هزار تومان بود. 

وی پیش‌بینی کرد هفته آینده قیمت انس جهانی طلا در محدوده قیمتی هفته گذشته باقی بماند و نرخ ارز هم به دلیل نشانه‌های مثبت موجود در بازار تغییری نکند و در نتیجه بهای سکه و طلا با نوسان جزئی همراه باشد. 

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: نزدیک به چهار هفته است که قیمت سکه و طلا در سطح مشخصی قرار دارد و می‌توان گفت ثبات در بازار حاکم است و انتظار داریم قیمت‌ها در این محدوده باقی بماند. 

ثبات قیمت‌ها در بازار سکه و طلا در ۴ هفته متوالی

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha