۴۷ صندوق پژوهش و فناوری در کشور راه اندازی شده است

قزوین -ایرنا- معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت:۴۷ صندوق پژوهش و فناوری در کشور راه اندازی شده که ۸۵۱ میلیارد تومان اعتبار و سرمایه به آنها اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، سیاوش ملکی روز چهارشنبه در آیین افتتاحیه رویداد استان آپ در سالن آمفی تئاتر پارک علم و فناوری قزوین، افزود: ما به غیر از تخصیص اعتبارات به صندوق های پژوهش و فناوری تلاش می کنیم استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان را به شتابدهنده ها متصل کنیم.
وی گفت: اولین رویداد استان آپ کشور در کرمان و دومی در قزوین برگزار شده و سومین رویداد نیز به میزبانی استان سمنان برگزار خواهد شد.
این مسوول گفت: برای برگزاری این رویداد در استان قزوین، پنج جلسه با فعالان زیست بوم استان برای معرفی رویداد استارت آپ برگزار کردیم و ۲۸۸ ساعت آموزش برگزار شد.
وی اضافه کرد:در نهایت ۲۸ تیم و از آنها ۱۸ تیم را انتخاب کردیم تا ایده خود را امروز در نزد سرمایه گذاران معرفی کنند.

پارک علم و فناوری قزوین به مرکز توسعه صنعت و کشاورزی تبدیل می شود
رییس پارک علم و فناوری استان قزوین نیز در این مراسم گفت: در این رویداد که با مشارکت صندوق پژوهش و فناوری رییس جمهوری برگزار می شود دنبال سرمایه گذاری برای تیم های استارت آپی هستیم.
مصطفی مافی گفت:ما سال های گذشته، جشنواره های ایده های برتر را در استان قزوین برگزار کردیم که ایده های برتر بعد از انتخاب شدن در پارک علم و فناوری مستقر می شدند.
این مسوول افزود: استارت آپ ها در ابتدای کار، بیشتر از تسهیلات به مشاوره و سرمایه گذاری نیاز دارند و باید به این موضوع توجه ویژه شود.
وی اصافه کرد: تلاش می کنیم پارک علم و فناوری استان قزوین به یک پلت فرم توسعه برای صنعت و کشاورزی استان تبدیل شود و در حال شناسایی فرصت ها، ظرفیت ها و نیازمندی ها در بخش شوینده، شرکت نیرو محرکه در عرصه گیربکس و در صنعت سرامیک و شیشه هستیم.
دومین رویداد استان آپ کشور با همکاری پارک علم و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی در استان قزوین برگزار شده است.
این رویداد شامل دو رویداد دوشنبه‌های استارت‌آپی و پیوند است که در ۳۱ استان کشور با شعار ۳۱ قدم تا شکوفایی برگزار می‌شود و از جمله اهداف آن تبدیل ایده‌های فناورانه به سرمایه است.
با اجرای این رویداد صاحبان ایده‌ها در هر استان شناسایی شده و در صورت سرمایه پذیر بودن ضمن ارائه آموزش به این افراد سرمایه گذاران برای اجرای ایده‌ها جذب می‌شوند.
نخستین رویداد استان آپ در استان کرمان برگزار شده بود و در آن پس از ارائه ۱۳ استارت آپ ۶ تیم موفق به جذب سرمایه گذار شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha