استاندار سیستان و بلوچستان: دانش لازمه رسیدن به توسعه همه‌جانبه است

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هیچ کشور، منطقه و حوزه‌ای بدون دانش توسعه پیدا نکرده و این دانش لازمه رسیدن به توسعه در همه ابعاد است.

به گزارش ایرنا، حسین مدرس خیابانی روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: وقتی صحبت از توسعه در این استان می‌کنیم موضوع دانش یکی از اصلیترین، مهمترین، راهبردیترین و حیاتی‌ترین مقوله‌ها در این عرصه توسعه همه‌جانبه خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: نهاد اتصال بین حوزه‌های توسعه‌ای گوناگون در کشور و سیستان و بلوچستان جهاددانشگاهی است این نهاد همواره در عرصه‌های مختلف در استان پیشرو و پیشقدم بوده و اقدامات گوناگون انجام داده است.
 استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: جهاد دانشگاهی با یک کار جهادگونه و بسیجی و با پررنگ کردن موضوع علم و دانش در عرصه‌های مختلف برای حل مسائل کشور قدم‌های بنیادین برداشته است
وی بیان کرد: خیلی از موضوعات و مسائل در کشور از جمله سیستان و بلوچستان نیاز به جلسه و بودجه و اعتبارات ندارد بلکه موضوع علم و دانش آن مساله و موضوع را حل و برای آن راهکار ارائه خواهد کرد.
مدرس خیابانی  گفت: تولید پیشران بخش توسعه در کشور و سیستان و بلوچستان است و هیچ کشوری بدون نگاه به این مقوله مهم و حیاتی نتوانسته به مفهوم توسعه همه‌جانبه دست یابد.
وی  ادامه داد: اینکه تولید جزو شعارهای سال است و  رهبر معظم انقلاب همواره بر آن تاکید می‌کنند نیز به همین دلیل و نقش مهم تولید در بخش توسعه همه جانبه کشور و  سیستان و بلوچستان است.
استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی روحیه خودباوری و ما می‌توانیم را معنی کرده و به سراغ کارهایی رفته که روزی آرزوی همگان بوده و به دنبال تحقق آن بودیم.

در آیین تکریم و معارفه رییس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان، عباس صفدری به عنوان رییس جدید این نهاد معرفی و از زحمات منصور تاجری قدردانی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha