مانور فرزندان روح‌الله در ۷۰۰ نقطه کشور برگزار شد

تهران - ایرنا - مانور فرزندان روح‌الله در بیش از ۷۰۰ نقطه کشور و به صورت نمادین با حضور دانش‌آموزان و قائم مقام معاون وزیر آموزش و پرورش در سازمان دانش‌آموزی به منظور تقویت هویت ملی و اسلامی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل بحری‌زاده روز چهارشنبه در مانور فرزندان روح‌الله که به صورت نمادین در شهرقدس برگزار شد، با اشاره با دخالت کشورهای قدرتمند در امور دیگر کشورها بیان کرد: استکبار معانی متفاوتی دارد اما بارزترین آن دخالت کشورهای قدرتمند در امور دیگر کشورها است.

وی اضافه کرد: در منطق استکبار، کوچکترین حقی برای دفاع سایر کشورها در مقابل مظلوم وجود ندارد اما منطق امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی متفاوت است و ریشه آن در مبانی دینی و اسلامی ما جای دارد.

قائم مقام معاون وزیر آمورش و پرورش در سازمان دانش‌آموزی افزود: نماد استکبار آمریکا و منطق نظام سلطه در تمام رفتارهای این دولت موجود است.

وی ادامه داد: در ۱۳ آبان سال‌های ۱۳۴۳، ۱۳۵۷ و ۱۳۵۸ اعتراض امام خمینی(ره) به لایحه کاپیتولاسیون منجر به تجمع و شهادت دانشجویان در دانشگاه تهران شد که بیان گر منطق انقلاب و سلطه‌ناپذیر بودن آن است.

تقویت هویت ملی و اسلامی با برگزاری مانور فرزندان روح‌الله 

معاون فعالیت های سازمان دانش آموزی کشور نیز در این آیین اظهار داشت: در آستانه یوم الله ۱۳ آبان برنامه فرزندان روح‌الله به صورت همزمان در سراسر کشور و به صورت نمادین در شهرقدس اجرا شد.

اردشیر دهقانی عنوان کرد: هدف از برگزاری مانور فرزندان روح‌الله تقویت هویت ملی و اسلامی با الگو گرفتن از شهدا است و زنگ استکبار با حضور دانش آموزان در بیش از ۷۰۰ نقطه کشور و با حضور بیش از سه میلیون دانش آموز یا به صورت مجازی برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha