انقلاب اسلامی بر اساس دین، فرهنگ و سیاست شکل گرفته است

کرمانشاه - ایرنا - فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: انقلاب اسلامی ایران برخلاف سایر انقلاب‌های دنیا که براساس اقتصاد و معیشت به وقوع پیوسته اما در کشور ما بر اساس دین، فرهنگ و سیاست شکل گرفته است.

به گزارش ایرنا، سردار «بهمن ریحانی» روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان روانسر افزود: ۱۳ آبان در تاریخ انقلاب اسلامی سه واقعه مهم رخ داده که در تاریخ انقلاب ماندگار و موجب ثبات پایه های کشور شده است.

وی تصریح کرد: در ۱۳ آبان ۱۳۵٨ و با تسخیر لانه جاسوسی ، هیمنه آمریکا فروریخت و این اولین سیلی ایران به آمریکا بود.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه اظهار داشت: تا زمانی که ملت ایران بر مدار سیاست، دین و فرهنگ باشد جنگ با آمریکا تمام نشده و نخواهد شد.

سردار ریحانی ادامه داد: امروز یکی از راهبردهای دشمن توجه به دین، سیاست و فرهنگ است و در برخی موارد متاسفانه شاهد نفوذ و اقدامات دشمن به ویژه تفکرات سکولاری هستیم.

وی اضافه کرد: امروز نبرد با آمریکا در همه بسترهای اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و مذهبی وجود دارد و از ابتدای انقلاب از مسیر و ریل خارج نشده ایم.

وحدت از عوامل پیروزی ملت ایران است

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه در ادامه سخنانش با بیان اینکه یکی از عوامل پیروزی مردم وحدت اقوام و مذاهب شیعه و سنی است، گفت: امروز وحدت شیعه و سنی شعار نیست بلکه یک واقعیت محض است.

سردار ریحانی افزود: دشمنان برای جلوگیری از گرایش به اسلام و تخریب وحدت و اتحاد مسلمانان، مساجد را آتش زدند و داعش را ساختند تا چهره خشنی از اسلام معرفی کنند.

وی بیان داشت: افول قدرت آمریکا شروع شده و تمام راهبردهایش را به سمت ایران متمرکز کرده چرا که ایران زمینه تنزل قدرت سیاسی آمریکا را فراهم کرده است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه در ادامه گفت: به برکت وحدت و ایثار شهدا، امروز کشور ما در اوج عزت است و با شتاب در همه بسترها در حال حرکت است و امروز مسئولیت داریم سربلندی و عزت کشور را نگه داریم.

سردار ریحانی بیان کرد: بسیج یادگار امام (ره) و جایگاه مردم اعتقادی و انقلابی است و هر جا وارد شود عظمت آفرین است.

سپاه نقش تعیین کننده ای در امنیت کشور دارد

فرماندار شهرستان روانسر نیز در این مراسم گفت: امروز شاهد اقتدار، عزت و استقلال جمهوری اسلامی در آن سوی مرزها هستیم و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش تعیین کننده ای در این راستا دارد.

«سعدی مصطفی زاده» مهمترین دستاورد سپاه پاسداران تولید سرمایه اجتماعی است، افزود: نقش سپاه در بحران های زلزله و سیل و کرونا بی بدیل بوده است و دوشادوش مردم در بحران ها نقش آفرینی کرده و رضایتمندی مردم را به دنبال داشته است.

وی ادامه داد: هوشیاری در مقابله تهاجم فرهنگی و جنگ نرم از جمله مواردی است که در بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره شده و رسالت مسئولان، احساس مسئولیت بیشتر است و به جوانان توجه بیشتری شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha