وحدت حقیقی بین شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان وجود دارد

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با بیان اینکه این استان پایتخت وحدت اسلامی است گفت: به حق وحدت عینی و حقیقی در بین شیعه و سنی این خطه از ایران اسلامی وجود دارد.

به گزارش ایرنا آیت الله مصطفی محامی روز چهارشنبه در نشست با دبیرکل مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی که با حضور استاندار سیستان و بلوچستان در دفتر امام جمعه زاهدان برگزار شد اظهارداشت: نامگذاری سیستان و بلوچستان به عنوان پایتخت وحدت اسلامی به حق یک نامگذاری دقیق و واقعی بوده است.

وی ادامه داد: در گذشته در مورد سیستان و بلوچستان صحبت‌ها و حرفاهایی زده شده که واقعا با واقعیت این استان بسیار متفاوت بوده است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه وقتی شناخت و رفت و آمدی به این استان نباشد  مورد قضاوت‌های به ناحق قرار می‌گیرد که باید رفت و آمدها به این نقطه از ایران اسلامی بیشتر شود تا بتوان تصورات غلط را از بین برد.

وی تاکید کرد: دشمنان گاهی از شناخت نداشتن افراد از سیستان و بلوچستان سوء استفاده می‌کنند که رفت و آمدها به این استان می‌تواند تمام نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کند.

آیت الله محامی تصریح کرد: شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان با همدیگر ارتباط تنگاتنگی دارند و همواره دشمنان سعی می‌کنند تا به این ارتباط ضربه بزنند که با هوشیاری مردمان این استان تا کنون به اهداف شوم خود نرسیده‌اند.

وی بیان کرد: مهربانی و مهمان‌نوازی یکی از مهمترین خوبی‌های مردم سیستان و بلوچستان که نظیر آن را نمی‌توان در جای دیگر سراغ گرفت.

امام جمعه زاهدان تاکید کرد: با وجود تبلیغات زیاد دشمنان انقلاب اسلامی مردم سیستان و بلوچستان با نظام مقدس جمهوری اسلامی همراهی بسیار خوبی دارند و این مساله را در میدان عمل ثابت کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: با وجود برخی از نا آرامی‌هایی که هرزگاهی در برخی از نقاط کشور توسط معاندان نظام رخ می‌دهد اما این استان همواره آرام و امن بود است.

آیت الله محامی ادامه داد: مسوولان نباید از همراهی و صبوری مردم خدای ناکرده سوء استفاده کنند بلکه باید تمام تلاش خودشان را بکار گیرند تا مشکلات مردم این استان برطرف شود.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی حضور فعال‌تری در عرصه‌های مختلف در این استان پهناور با قومیت‌های مختلف داشته باشد.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: پیشنهاد می‌شود مرکز علمیه بین المللی ترکیبی از شیعه و سنی، ایرانی و غیر ایرانی در کشور داشته باشیم که سیستان و بلوچستان با توجه به اینکه پایتخت وحدت اسلامی است بهترین ظرفیت برای این مساله محسوب می‌شود.

وی اظهارداشت: برنامه‌ریزی برای ارتباط گیری رسمی و غیر رسمی علمای حوزوی و دانشگاهی شیعه و سنی ایران اسلامی و سایر کشورهای جهان اسلام در دستورکار مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی قرار گیرد زیر این مساله می‌تواند برکات بسیار زیادی داشته باشد.

آیت الله محامی تاکید کرد: دشمن می‌خواست جنگ بین شیعه و سنی را در جهان را بیاندازد که اگر نبود ارتباط گیری قوی بین این ۲ مذهب چه بسا که دشمنان به خواسته شوم خودشان می رسیدند بنابراین ارتباط گیری بین مذاهب اسلامی بسیار تاثیرگذار و مهم است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha