یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای زیرساخت‌های هلیلان اختصاص یافت

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: پیرو تاکیدات رییس جمهوری در سفر به ایلام یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای زیرساخت های هلیلان در قالب ۲۰ پروژه عمرانی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و کشاورزی اختصاص یافت.

احمد کرمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده در جلسه روز گذشته نهاد ریاست جمهوری مصوبات بسیار مهم و اثربخشی برای رفع محرومیت شهرستان هلیلان در نظر گرفته شد.

وی افزود: نشستی روز گذشته در نهاد ریاست جمهوری به ریاست معاون اجرایی رییس جمهوری و با حضور معاونان وزرای کشور ، جهاد کشاورزی، نفت، آموزش و پرورش، ، وزارت بهداشت ، وزارت نیرو بنیاد مسکن، بنیاد علوی، معاونت توسعه روستایی معاون اول برگزار و تصمیمات بسیار خوبی برای توسعه هلیلان و محرومیت زدایی این شهرستان که رییس جمهوری در سفر خود به ایلام وعده داده بود، اتخاد شد.

کرمی ادامه داد: این جلسه پیرو دستور ریاست محترم جمهور در سفر استانی ایلام برگزار و در خصوص ۲۰ پروژه عمرانی و اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی مورد درخواست مردم تصمیم گیری شد.

معاون استاندار ایلام در خصوص جزییات پروژه مصوب شده برای شهرستان هلیلان گفت: اختصاص ۷۰۰ میلیارد ریال برای ایستگاه پمپاژ کهره - داجیوند، ۱۵۰ میلیارد ریال برای ایستگاه‌های پمپاژ پیامن و میدر و ۴۰ میلیارد ریال برای تکمیل پل جزمان بخشی از این پروژه هاست.

وی تصریح کرد: همچنین در این نشست تسهیلات ریالی و ارزی لازم برای شروع عملیات اجرایی پتروشیمی هلیلان اختصاص یافت.

کرمی اضافه کرد: برای محرومیت زدایی هلیلان مصوب شد ۲۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل راه پیامن به میدر اختصاص یابد و بیمارستان محلی توسط بنیاد مستضعفان نیز احداث شود.

وی تاکید کرد: تجهیز مراکز درمانی پیازآباد ، توحید ، کهره ، ماهیزان و چشمه ماهی، تکمیل هنرستان هشت کلاسه هلیلان، گاز رسانی به ۱۲ روستای جدید بخش دیگری از مصوبات نشست بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام یادآور شد: همچنین به منظور محرومیت زدایی هلیلان ۵۰ میلیارد ریال قیر رایگان برای آسفالت معابر شهری و روستایی، رفع پنج نقطه حادثه‌خیز در شهرستان و کمک به تکمیل ۳۵۰ واحد مسکونی نیمه کار در شهرستان اختصاص یافت.

به گفته وی اختصاص ۵۰ میلیارد ریال برای راه پله کبود به علی باقر و رفع مشکل کم آبی ۲۸ روستای شهرستان مهم ترین مصوبات و خروجی های مثبت این نشست برای شهرستان هلیلان بود.

به گزارش ایرنا، در جریان سفر رییس جمهوری به استان ایلام، وی برای رفع مشکلات مردم شهرستان هلیلان و محرومیت زدایی این منطقه دستور داد کارگروه محرومیت زدایی نهاد ریاست جمهوری در سریع ترین زمان به شهرستان هلیلان اعزام شود.

پس چند روز از سفر رییس جمهوری به ایلام، شاهد حضور کارگروه محرومیت زدایی و معاون مناطق محروم و توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری در شهرستان هلیلان بودیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha