دانش آموزان پرچم‌دار مبارزه با استکبار هستند

تهران- ایرنا- سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان پرچم‌دار مبارزه با استکبار و جوانان و نوجوانان ادامه دهندگان این مسیر استکبارستیزی هستند.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش ایرنا، علیرضا کاظمی روز چهارشنبه در آیین زنگ ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار داشت: دانش آموزان با روحیه استکبار ستیزی در روز ۱۳ آبان مقدمات پیروزی انقلاب را مهیا کردند.

وی ادامه داد: تعابیر بسیار امام راحل از این روز ارزشمند نشان از اهمیت این واقعه دارد. شهدای معلم و دانش آموزی که افتخار آفریدند، امروز تنها یادشان را گرامی نمی داریم و قدردان نیستیم، بلکه امروز با راهی که آنها آغاز کردند و ادامه دادند، پیمان می بندیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: کار بزرگی که شهید فهمیده و دانشجویان راه امام انجام دادند، باید ادامه یابد. وقایعی مهم شهادت دانش آموزان، به ویژه تسخیر لانه جاسوسی پیام‌های بسیاری برای جهان و دستاوردهای بسیاری برای انقلاب داشته است.

وی افزود: در این روز توطئه‌ و جنایات آمریکا را باید به نسل جدید نشان داد؛ چرا که روحیه انقلابی در گرو استکبار ستیزی است.

کاظمی گفت: با گذشت زمان، چهره خباثت گونه آمریکا هر روز آشکارتر می شود؛ هرجا خونی که ریخته می شود و جنایتی صورت می گیرد، ریشه در توطئه های آمریکا و اسرائیل دارد و این موضوع نه تنها برای مردم ایران بلکه برای همه دنیا روشن شده است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: باید از این موقعیت تربیتی ارزشمند بهره برد و خباثت های آمریکا را به نسل جدید منتقل کرد.

کاظمی افزود: روحیه استکبار ستیزی را که برخاسته از قرآن است، باید در دانش آموزان زنده کرد، در واقع ایمان بدون این روحیه را نمی توان متصور شد.

وی با بیان اینکه هیچ کس بدون روحیه استکبار ستیزی نمی تواند ادعای انقلابی بودن کند، یاد آور شد: دانش آموزان طلایه داران بزرگ عرصه مبارزه با استکبار هستند. وقتی بیانیه گام دوم انقلاب و نقشه راه مشاهده شود، آنچه ما را به سرمنزل می رساند جوانان و نسل جدید انقلاب هستند، همان نسلی که امام فرمودند سربازان من در گهواره اند.

سرپرست آموزش و پرورش اظهار داشت:  مسیری که می توانیم این روحیه را زنده نگه داریم آگاهی و بصیرت و معرفت است، در کنار این موضوع تقویت روحیه ولایت مداری اهمیت بسیاری دارد. بالاترین نعمت انقلاب داشتن این نعمت بزرگوار و آرزوی سلامتی برای ایشان است.

کاظمی در پایان خطاب به تشکل های دانش آموزی گفت:  ارتقای بصیرت و معرفت دانش‌آموزان نسبت به انقلاب و داشتن روحیه ولایتمداری و ولایت پذیری ۲ ماموریتی مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد، در این صورت است که می توانیم موفق باشیم و راه را ادامه دهیم.

مراسم نمادین نواختن زنگ استکبارستیزی صبح امروز با حضور علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در دبیرستان پسرانه شهید کدخدایی منطقه ۱۱ تهران واقع در میدان پاستور برگزار شد.

در این مراسم زنگ استکبارستیزی یک بار توسط یک دانش آموز پسر و یک بار هم توسط سرپرست آموزش و پرورش نواخته شد.

هم زمان با این مراسم به دلیل غیرحضوری بودن آموزش مدارس، در ساعت هشت صبح زنگ استکبارستیزی در ۱۱۰ هزار مدرسه سراسر کشور نیز نواخته و به صورت زنده در شبکه شاد پخش شد.

در این مراسم دانش آموزان با پوشیدن لباس‌های نظامی سرود «ایران آباد» اجرا کردند و از برخی از دانش آموزان فعال در تشکل‌های دانش آموزی تقدیر شد و بیانیه تشکل‌های دانش آموزی توسط یک دانش آموز قرائت شد. 

۱۳ آبان، سالروز سه رویداد مهم تاریخ ایران اسلامی، تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان توسط رژیم ستم شاهی در سال  ۱۳۵۷ (روز دانش آموز) و تسخیر سفارت آمریکا (لانه جاسوسی) در سال ۱۳۵۸ است. این روز تاریخی به نام روز بسیج دانش آموزی و استکبار ستیزی نام گذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha