تداوم ادعای آمریکا بر حمایت از حاکمیت ارضی و تقویت انرژی اوکراین

نیویورک - ایرنا- آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در حاشیه اجلاس اقلیمی سازمان ملل(کاپ ۲۶) در گلاسکو با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین دیدار و بر ادعای حمایت آمریکا از حاکمیت ارضی این کشور تاکید کرد.

 ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه امریکا اعلام کرد  بلینکن بار دیگر در این دیدار  بر حمایت تزلزل ناپذیر آمریکا از حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرد.
به گفته وی، بلینکن از اقدامات اوکراین برای مقابله با فساد استقبال و تاکید کرد که آمریکا به همراه متحدان و شرکای خود به تقویت امنیت انرژی اوکراین از جمله با کاهش خطرات ناشی از خط لوله نورد استریم ۲ ادامه خواهد داد.
آمریکا که به تازگی دو فروند رزم‌ناو به آب های دریای سیاه در نزدیکی قلمرو روسیه اعزام کرده است، ادعا می کند نگران تقویت حضور نظامی روسیه در مرز با اوکراین است.

به گزارش تارنمای فارن پالیسی، پس از ماهها تنش میان روسیه و اوکراین، به نظر می رسد که بار دیگر آمریکایی ها نگران اهداف  مسکو در مرز با اوکراین شده اند.
شبه جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ پس از اعلام استقلال یکجانبه از اوکراین با امضای توافقنامه ای به روسیه ملحق شد.

منطقه دونباس با اکثریت ساکنان روس تبار در شرق اوکراین واقع و از سال ۲۰۱۴ با تغییر حکومت در کی یف و روی کار آمدن دولت غرب گرا اعلام خودمختاری کرده و در جریان جنگ های بین شبه نظامیان مناطق دونتسک و لوگانسک و گلوله باران این مناطق تاکنون بیش از ۱۳ هزار نفر ازجمله شمار زیادی از ساکنان غیرنظامی کشته شده اند. 

نیروی دریایی آمریکا در راستای تقویت حضور نظامی این کشور در نقاط مختلف جهان، در روزهای اخیر دو فروند رزم‌ناو به سمت آبهای دریای سیاه اعزام کرده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha