امام جمعه: دولت سیزدهم به ظرفیت تولید و اشتغال معادن دامغان توجه کند

سمنان- ایرنا- امام جمعه دامغان گفت: ظرفیت‌های بالای موجود در معادن این شهرستان فرصت بسیار مناسبی برای توجه دولت سیزدهم به ایجاد فرصت‌های مناسب شغلی و رونق چرخه تولید است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن رستمیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: معادن جنوب دامغان یکی از ظرفیت‌های بزرگ شهرستان است که باید با فراهم کردن زیرساخت های لازم، فعال شوند تا از ظرفیت تولید شغل منطقه به خوبی استفاده کرد. 

وی برق‌رسانی را یکی از اصلی ترین نیازها برای آغاز به کار معادن دانست و ادامه داد: فعال شدن معادن جنوب دامغان بدون شک در اقتصاد کشور و منطقه تاثیرگذار است. 

رستمیان اضافه کرد: یکی از موارد مهم در کنار استخراج معادن، ایجاد کارخانه‌های فرآوری است که باید به این موضوع نیز به صورت ویژه توجه کرد چرا که فرآوری معادن سبب ایجاد ارزش‌افزوده و تولید ثروت می‌شود. 

وی بیان کرد: از دولتمردان سیزدهم انتظار داریم به توسعه متوازن توجه ویژه کنند و به همه مناطق به‌ویژه مناطق محروم توجه ویژه شود. 

بهداشت دامغان نیازمند تصمیمات ملی

رستمیان بهداشت را یکی از اصلی ترین نیازهای مردم دامغان دانست و گفت: مشکلات بهداشت و درمان، تامین فضای درمانی و کمبود پزشکان متخصص برای شهرستان ۱۰۰ هزارنفری دامغان، یکی از مشکلات مهم است که باید با دید دولتمردان نسبت به این مشکلات تدبیر لازم اندیشیده شود. 

وی تکمیل هر چه سریع‌تر محور ارتباطی شمال به جنوب را یکی دیگر از نیازهای منطقه دانست و تصریح کرد: محور دامغان به جندق در راستای طرح تکمیل راه دسترسی شمال به جنوب، رها شده‌است که باید توجه ویژه شود چرا که تکمیل این طرح عاملی برای توسعه استان و شهرستان دامغان است. 

امام جمعه دامغان خاطرنشان کرد: یکی از مطالبات اصلی جوانان دامغان، تکمیل ورزشگاه پنج‌هزارنفری است که بیش از ۱۰ سال از آغاز ساخت آن می‌گذرد که امیدواریم با قدم پرخیروبرکت آیت‌الله رئیسی، مشکلات موجود رفع گردد. 

رئیس جمهوری فردا پنجشنبه ۱۳ آبان به استان سمنان سفر می کند.

مرتضوی افزود: برنامه ریزی سفر و بررسی مشکلات استان طی چندین جلسه تخصصی با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزرا تشکیل شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha