پیوست پدافند غیرعامل مبنای تمامی طرح های زیرساختی باشد

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام تاکید کرد: تمامی طرح های زیرساختی این استان باید براساس ملاحضات فنی پدافند غیرعامل تدوین شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، محمد نوذری شامگاه سه شنبه در دیدار با مشاور ارشد رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، با تبریک هفته پدافند غیر عامل اظهار داشت: امروزه مبانی جنگ ها عوض شده و دیگر نمی توان با تکمیل سخت افزاری از ساختارهای کشور محافظت کرد، بلکه باید زیرساخت های کشور و استان در حوزه جنگ های سایبری و ملاحظات آن نیز تقویت شود.

وی با بیان اینکه امروزه جنگ سایبری واقعیتی است که برای مقابله با آن باید برنامه دقیق داشته باشیم، افزود: همه طرح ها و اقدامات در کنار ملاحظات فنی و اجتماعی باید پیوست پدافندی نیز داشته باشند.

استاندار ایلام بر اجرایی شدن سند جامع پدافند غیرعامل در استان تاکید کرد و یادآور شد: تدوین سند توسعه پدافند غیرعامل استان بسیار ضرورت داشت اما باید برنامه های این حوزه منطبق با این سند و چشم انداز آن در حوزه های مختلف آب شرب، توسعه مرز، اربعین، صنایع استان تدوین شود.

نوذری ادامه داد: این سند زیربنای خوبی برای توسعه مسائل پدافندی در استان شده که باید تمام ساختارها، زیرساخت ها و ملاحظات پدافندی در آن دیده شود. 

وی با بیان اینکه استان ایلام بخاطر شرایط خاص مرزی بودن، وجود منابع عظیم نفت و گاز، تردد ۶۵ درصد زائران عتبات عالیات از مرز مهران باید در حوزه مسائل پدافند غیر عامل بطور ویژه دیده شود و اعتبارات لازم در این حوزه تزریق شود.

مشاور ارشد رئیس پدافند غیر عامل کشور نیز در این دیدار از همراهی و توجه استاندار به زیرساخت ها و ملاحظات پدافند غیرعامل قدرانی کرد و گفت: پدافند غیرعامل بعنوان یک اصل اساسی امروزه در کانون توجه جهانی است و آگاهی بخشی رسانه ها و صدا وسیما به مردم یک ضرورت است که می تواند منجر به آرامش در جامعه شود.

شاوردی با اشاره به حوادث اخیر و اختلال در توزیع بنزین در جایگاه‌های سوخت، بیان کرد: اهمیت اقدامات پدافندی و فضای سایبری یکی از ضروریات جامعه امروز است که باید با نگاه کارشناسی و دقیق مورد توجه قرار گیرد.

وی مدیریت حوادث نسبت به صنایع و امورات پرخطر را یکی از ضرورت‌های امروز جامعه جهانی دانست و گفت: تلاش می شود با برنامه محوری، مدیریت افکار عمومی و سرعت در پاسخ به بحران، جوسازی، جنگ روانی و شایعات دشمن، خنثی و تدابیر لازم برای حل موضوع بکارگیری شود.

در این دیدار معاون سیاسی امنیتی و مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha