گردشگران با تجهیزات مرتبط با بارندگی وارد مرنجاب و سیازگه شوند

کاشان- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آران و بیدگل با اشاره به هشدارهای هواشناسی و پیش‌بینی بارندگی گفت: گردشگران با تجهیزات لازم در روزهای پایانی هفته جاری وارد منطقه‌های مرنجاب و سیازگه شوند.

سیدحسین چاکری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر پایه هشدار زرد هواشناسی، از امروز تا شنبه هفته آینده سامانه بارشی در آران و بیدگل فعال می‌شود که اوج بارش‌ها در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه جاده ۵۰ کیلومتری منطقه مرنجاب به طور کامل خاکی است و تجربه‌ها نشان داده که با بارندگی های شدید دچار آبگرفتگی و به شدت لغزنده می‌شود، گردشگران با آمادگی کامل، تجهیزات لازم و با احتیاط وارد منطقه شوند.

وی تصریح کرد: کارشناسان حوزه گردشگری و لیدرهای با سابقه توصیه می‌کنند که در چنین شرایطی گردشگرانی که قصد دارند با اتوبوس، مینی بوس و سواری وارد منطقه شوند سفر خود را به هفته‌های بعد موکول کنند تا شاهد حادثه‌های تلخ واژگونی و گرفتاری خودرو در جاده نباشند.

کویر مرنجاب واقع در شمال آران و بیدگل با ۸۵۰ متر ارتفاع از سطح آب‌های آزاد یکی از بکرترین و زیباترین کویرهای کشور محسوب می‌شود و کویر سیازگه نیز پهنه‌ای گسترده در ۱۰ کیلومتری شمال شهر ابوزیدآباد از توابع این شهرستان در محاصره تپه‌های شنی بکر و زیبا با پوشش گیاهی و جانوری گوناگون در تلاقی با ناهمواری‌های ریگزار نماهایی جذاب ایجاد می‌کند و پیش از شیوع کرونا سالانه پذیرای هزاران نفر مسافر داخلی و گردشگر خارجی بود.

شهرستان آران و بیدگل در شمالی‌ترین منطقه اصفهان، در فاصله ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری مرکز این استان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha