مدیر اورژانس: استان همدان نیازمند ۶۰ پد فرود بالگرد است

همدان- ایرنا- رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: اورژانس این استان با هدف تسریع در امداد رسانی جاده ای نیازمند همراهی و همکاری مسئولان برای ایجاد ۶۰ پد (محل ویژه) فرود بالگرد است.

«حبیب معصومی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعیین مکان برای ایجاد ۶۰ پد فرود بالگرد با در نظر گرفتن سهمیه هر شهرستان، از سوی معاون هماهنگی امور عمرانی به فرمانداران اعلام شده است.

وی اضافه کرد: پس از اختصاص زمینی برای ساخت پد فرود بالگرد این زمین و موقعیت آن باید از سوی تیم پروازی مورد تایید باشد تا نشست و برخواست بالگرد اورژانس برای امداد رسانی به مصدومان به راحتی صورت گیرد.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: هم اینک ۴۰ پد فرود بالگرد در استان وجود دارد که ۳۰ مورد آن در سطح جاده ها و ۱۰ مورد در داخل بیمارستان ها است.

معصومی افزود: بیمارستان بهار به علت نزدیکی به مرکز استان و بیمارستان رزن به علت نبود مکانی در محوطه بیمارستان مجهز به پد فرود بالگرد نیستند البته در ورودی شهر رزن یک مکان برای فرود بالگرد در نظر گرفته شده است.
 

مدیر اورژانس: استان همدان نیازمند ۶۰ پد فرود بالگرد است

وی اظهار داشت: تاکنون ۴۹۵ پرواز توسط بالگرد اورژانس این استان برای انتقال مصدومان صورت گرفته که ۷۰ درصد ماموریت آن بین بیمارستان و ۳۰ درصد انتقال مصدومان سوانح جاده ای، سانحه دیدگان در ارتفاعات و کوهنوردان و در راه ماندگان بوده است.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: دهمین نشست کمیته اورژانس هوایی همدان تشکیل و در این نشست ارتقا ایمنی پد بالگرد بیمارستان قائم (عج) اسدآباد، پرداخت مطالبات هوانیروز تا پایان شهریور امسال، همراهی ماما در ماموریت های مادران باردار و برگزاری کارگاه اورژانس هوایی در بیمارستان قلب همدان مصوب شد.

معصومی برای انتقال اعضای پیوندی توسط اورژانس هوایی اعلام آمادگی کرد و گفت: طراحی پد در نقشه تمامی بیمارستان‌ها، تهیه کاور برای تجهیزات پزشکی داخل بالگرد، تهیه رادیاتوربرقی برای کانکس داروها در کنار پد پایگاه هوایی، مانیتورینگ پد پایگاه هوایی در محل استقرار تیم پروازی و دریافت لیست نقاط حادثه خیز ترافیکی از پلیس راه برای ساخت پدهای جدید مورد بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha