۱۱ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۲۷
کد خبرنگار: 757
کد خبر: 84526937
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتراض به قوانین تبعیض آمیز مرزی در استرالیا

تهران - ایرنا - بیش از ۳۹ هزار نفر از دارندگان ویزای موقتی استرالیا که در گذشته در این کشور کار یا تحصیل می کردند با امضای توماری به وجود قوانین تبعیض آمیز مرزی در این کشور اعتراض کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری "اس بی اس نیوز" این قوانین تبعیض آمیز در حالی اجرا می  شود که دولت استرالیا در نظر دارد در هفته ها و ماههای آینده برخی از محدودیت های سفر به این کشور را کاهش دهد و به مسافرانی که به  طور  کامل واکسینه شدند اجازه ورود به  کشور را بدهد.

دولت استرالیا به تازگی اعلام کرده است که مسافرت بدون نیاز به قرنطینه به این کشور برای مسافرانی از سنگاپور و نیوزیلند که بطور کامل واکسینه شده اند در ماه نوامبر از سر گرفته خواهد شد،اما دارندگان ویزای موقتی که در گذشته در استرالیا کار یا تحصیل کرده اند، هنوز مجاز به ترک یا ورود مجدد به این کشور نیستند .

تا ۳۱ مارس سال ۲۰۲۰  حدود ۲.۱۷ میلیون نفر با ویزای موقتی در استرالیا بوده اند.

برخی از این افراد در گفت وگو با رسانه‌ها تاکید کرده‌اند که اجازه ندادن به دارندگان ویزای موقتی برای دیدار با دوستان و خانواده در خارج از استرالیا "تبعیض آمیز" است.

"کارن اندروز" وزیر امور داخلی استرالیا در ماه اکتبر گفت که گشایش مرزهای بین‌المللی استرالیا بطور مرحله‌ای انجام می‌شود و اولویت مسافرت با افراد دارای اقامت دائم و شهروندان استرالیا است.

وی گفت که در مراحل بعدی کارگران ماهر و سپس دانشجویان بین‌المللی می‌توانند وارد استرالیا بشوند.

وی روز سه‌شنبه نیز در گفت وگو با رادیو ای‌بی‌سی گفت که در هفته‌ها و ماه‌های آینده همزمان با افزایش واکسیناسیون ، محدودیت‌ها کاهش خواهد یافت .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha