شهرداری بیرجند بر مبنای اصول سه‌گانه فعالیت می‌کند

بیرجند - ایرنا - شهردار بیرجند گفت: شهرداری بیرجند در دوره جدید بر سه اصل ارزشی، عدالت‌محور و فسادستیز شروع به‌کار کرد و این راه را ادامه خواهد داد.

"مهدی بهترین" روز سه‌شنبه در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار بیرجند با حجت الاسلام و المسلمین سید "علیرضا عبادی" نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند افزود: اینها جزو دغدغه‌های مقام معظم رهبری و دولت خدمتگزار است و در حکم وزیر کشور هم بر این مساله تاکید شده که بیانیه گام دوم انقلاب همواره نصب‌العین مسوولان اجرایی و شهردار باشد.

وی گفت: آنچه باعث شد در اولین قدم به این دیدار بیاییم، بیانیه گام دوم انقلاب است که مقام معظم رهبری ابلاغ کردند.

شهردار بیرجند با یادآوری دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی زمانی که عضو شورای شهر بیرجند در دوره چهارم بود افزود: در آن دیدار دغدغه‌هایی را در زمینه ساختمان‌ها و بلندمرتبه‌سازی مطرح کردید که کمتر مورد توجه قرار گرفته است و اینکه مسایل شرعی و قانونی باید رعایت شود.

وی بیان کرد: طی جلسه‌ با اعضای شورای شهر و هیات داوری در هشت محور برنامه ارایه دادم و برنامه اصلی که بر آن تاکید دارم، بحث فرهنگی شهر بیرجند است و جزو دغدغه‌های نماینده ولی فقیه در استان است.

بهترین با اشاره به دغدغه قانونمداری گفت: اعضای شورا و ما هم تاکید داریم که قانون باید اجرا شود و اگر نقص‌هایی در آن دیده می‌شود باید به سمت اصلاح قانون برویم اما تا جایی که قانون وجود دارد باید رعایت شود تا دغدغه مردم کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: ۱۹ حوزه فعالیت در شهرداری بیرجند شامل پنج حوزه شهردار، چهار معاونت، هشت سازمان و ۲ شهردار منطقه وجود دارد که از این مجموعه بزرگ، ۲ معاونت و یک سازمان مستقیم با عمران شهر و مسائلی مانند شهرسازی، آسفالت و مبلمان شهری ارتباط دارند و ۱۵ درصد خدمات شهرداری بیرجند به عمران و شهرسازی تعلق می‌گیرد.

شهردار بیرجند گفت: ۸۵ درصد بقیه کارهایی است که در فرهنگ، حوزه حمل و نقل، میادین و اقتصاد شهر است لذا شهر یک مجموعه زنده است که نیاز داریم در همه جوانب به آن بپردازیم و پرداختن به یک موضوع و غافل شدن از سایر جوانب خسران است یعنی سرمایه خود را از دست می‌دهیم.

وی اضافه کرد: وقت اندکی که مردم در اختیار ما گذاشتند نیز به‌زودی سپری خواهد شد و باید همه موضوعات شهر مورد نظر قرار گیرد.

رییس شورای اسلامی شهر بیرجند هم در این دیدار گفت: شرایطی پیش آمد که بعد از برنامه‌ریزی‌ها، حمایت‌ها و نظارت‌هایی که در ششمین دوره شورای اسلامی شهر بیرجند انجام شد با توجه به روندهای علمی و منطقی که ایجاد و فرم امتیازدهی که طراحی شد و مصاحبه‌هایی که از نامزدهای پست شهرداری صورت گرفت یکی از رسالت‌های شورا به نتیجه رسید و حکم دکتر "مهدی بهترین" برای سکانداری شهرداری بیرجند توسط وزیر کشور امضا و ابلاغ شد.

علیرضا محمودی‌راد افزود: به جهت اینکه امور دچار اشکال و وقفه نشود روز گذشته حکم انتصاب را تقدیم کردیم و شهردار بیرجند در جمع اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری پس از قرائت سوگندنامه کار خود را شروع کرد.

وی اظهار داشت: امروز هم اولین جلسه شهردار با فرماندار بیرجند با مبنای فرهنگی و موضوع چاپ و نشر کتاب گویش بیرجندی برگزار شد که شروع جلسات با موضوع فرهنگی را به فال نیک می‌گیریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha