تخصیص اعتبار ملی در سفر رئیس جمهوری توسعه‌بخش شرق استان سمنان می‌شود

شاهرود-ایرنا- نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: نیازها و ضرورت‌های این ۲ شهرستان در شرق استان سمنان در بخش‌های مختلف تنها با اختصاص اعتبارات ملی به ویژه در سفر آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری برطرف می‌شود.

علی اصغر خانی عصر سه شنبه در گفت‌وگو با ایرنا در آستانه نهمین سفر استانی دولت سیزدهم، با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت‌های گردشگری شهرستان های شاهرود و میامی نیازمند بودجه ملی است،افزود: بودجه شهرستان‌ها برای آماده سازی زیرساخت‌های مناسب گردشگری به ویژه خدماتی و رفاهی کافی نیست و باید در این زمینه بودجه ملی اختصاص یابد.

خانی به وجود مشکلات در شبکه جاده‌ای شهرستان‌های شاهرود و میامی به عنوان یکی از کمبودهای زیرساختی اشاره کرد و گفت: شرق استان سمنان آمادگی دارد با کمک دولت زمینه را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی به ویژه در حوزه‌های گردشگری، معدن و صادرات محصولات کشاورزی فراهم کند.

وی با گلایه از روند بین‌المللی شدن فرودگاه شاهرود ابراز کرد: در سفر رئیس جمهوری پیشین به شاهرود فرودگاه این شهرستان بین‌المللی اعلام شد و مردم هم شاد شدند اما کاری از پیش نرفت و هیچ حرکت تخصصی ساختاری و پیگیری برای ثبت عنوان بین المللی فرودگاه انجام نشد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی تلاش برای بهره بردن و حفظ میراث طبیعی و تاریخی شهرستان شاهرود را از دولت خواستار شد و گفت: توسعه گردشگری در شاهرود نیازمند نگاه ویژه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای ایجاد زیرساخت‌های مناسب گردشگری در مناطقی چون جنگل ابر و کمک به ثبت جهانی مجموعه تاریخی بسطام و خرقان است.

تلاش برای بهره‌مندی مردم مناطق بیارجمند، سرکویر و فرومد در شرق استان سمنان از نعمت گاز طبیعی، جبران خسارت سرمازدگی ۶ ساله کشاورزان و حل مشکل تأمین خوراک دام دامداران شاهرود و میامی، راه اندازی کارخانه سیمان بیارجمند و دیگر واحدهای تولیدی همچون کارخانه داروسازی که به دلیل مشکلات گوناگون هنوز به مرحله بهره‌برداری نرسیده است، از دیگر خواسته‌های نماینده مردم از دولت بود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، حل مشکلات شرق استان سمنان و بهره‌مندی از ظرفیت‌های این منطقه را نیازمند دستور ویژه رئیس جمهوری به وزیران میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، راه و شهرسازی، نیرو و صنعت، معدن و تجارت دانست.

بیکاری و کم آبی دو مساله جدی شرق استان سمنان

خانی با بیان اینکه مردم شهرستان های شاهرود و میامی در طول ۴۲ سال گذشته همواره پشتیبان نظام جمهوری اسلامی بودند، تأکید کرد: اهالی این منطقه شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کردند و از این نظر به نسبت جمعیت خود رتبه دوم کشور را دارند، از رئیس جمهوری انتظار دارند که با توجه به ظرفیت ها رویکرد مناسبی نسبت به این منطقه به ویژه در این سفر از سوی دولت سیزدهم اتخاذ شود.

این نماینده مجلس یادآور شد: شرق استان سمنان با دارابودن نرخ بیکاری ۲۸ درصدی، مشکل جدی برای اشتغال دارد و نیازمند تصمیم‌های ویژه دولت در این سفر است.

خانی کمبود آب را یکی از معضلات شهرستان شاهرود برشمرد و تصریح کرد: شهر شاهرود هم اکنون بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب آشامیدنی دارد و اگر اقدام جدی از سوی دولت انجام نشود، سال آینده با بحران بی آبی روبه‌رو می‌شود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: شاهرود و میامی به دلیل قرار گرفتن در مسیر رفت و آمد سالانه میلیون‌ها زائر حرم مطهر رضوی، پذیرای تعداد مسافر قابل توجهی در محدوده استان سمنان است اما برای استقبال شایسته از مهمانان بارگاه علی بن موسی الرضا (ع) مشکلات بسیاری هم وجود دارد که باید برای رفع آنها برنامه ریزی شود.

نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم شرق استان سمنان انتظار دارند رییس‌جمهوری و هیأت دولت در سفر به استان از شاهرود و میامی هم دیدن کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha