۱۱ آبان ۱۴۰۰،‏ ۴:۵۰
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 84526112
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر خارجه لبنان: هیچ استعفایی در کابینه مطرح نیست

تهران- ایرنا- وزیر خارجه لبنان در واکنش به فشارهایی که برای استعفای کابینه در پی بالاگرفتن بحران با عربستان و برخی دیگر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس اعمال می شود گفت: دولت لبنان به ریاست نجیب میقاتی بر سر کار باقی خواهد ماند و هیچ استعفایی صورت نخواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، عبدالله بوحبیب در یک گفت وگوی تلویزیونی افزود: سوء تفاهمی با عربستان وجود دارد و مسائل با گفت وگو حل می شود نه با دیکته کردن.

وی یادآورشد  که دولت لبنان بر سرکار باقی می ماند و هیچ استعفایی صورت نمی گیرد.

وزیر خارجه لبنان افزود: وزیران کابینه مصمم به تکمیل ماموریتی هستند که بخاطرآن سرکار آمده اند. هر وزیری در وزارتخانه خود بدون هیچ مانعی مشغول کار است.

وی روز دوشنبه همچنین، در اظهاراتی خواستار گفت وگو با عربستان برای حل و فصل بحران موجود میان دو طرف شد.

بوحبیب ادامه داد که مشکلات میان کشورهای دوست و برادر تنها با گفت وگو، ارتباط و اعتماد قابل حل است نه با زور. تحقق این موضوع برای لبنان و عربستان آسان است.

جورج قرداحی وزیر اطلاع رسانی لبنان که اخیرا اظهاراتش علیه تجاوزات عربستان به یمن واکنش ریاض و برخی کشورهای عرب همپیمان آل سعود را به همراه داشته است، بار دیگر تاکید کرد که استعفای وی از دولت، مطرح نیست.

وی روز یکشنبه در گفت وگو با شبکه «الجدید لبنان» اظهار داشت: غیر ممکن است که از سمتش در دولت لبنان کناره گیری کند

تنش میان لبنان و عربستان و برخی دیگر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به تازگی در پی محکومیت تجاوز نظامی ائتلاف سعودی به یمن توسط یک وزیر لبنانی، بالا گرفته است.

در پی اظهارات وزیر اطلاع‌رسانی لبنان در برنامه «برلمان شعب» (پارلمان ملت) شبکه تلویزیونی الجزیره قطر که در آن حمله کشورهای ائتلاف عربی - آمریکایی به سرکردگی عربستان و امارات علیه یمن را محکوم کرد، عربستان سفیر خود در بیروت را فراخواند و سفیر لبنان را اخراج کرد.

قرداحی با انتقاد از تجاوز نظامی ائتلاف سعودی گفته بود انصارالله به جایی تجاوز نکرده و از مردم خود که در جشن و عزا توسط جنگنده‌های سعودی بمباران می‌شوند دفاع می‌کند.

کویت، بحرین و امارات نیز در دنباله روی از عربستان سفرای خود در بیروت را احضار کردند. بحرین و کویت نیز به سفیر و کاردار لبنان در  کشورهای خود ۴۸ ساعت فرصت دادند تا خاک این کشور را ترک کنند.

رسانه‌های لبنان پس از انتشار این مصاحبه گفتند که به دنبال اظهارات قرداحی در مورد جنگ یمن بحران سیاسی جدیدی در افق میان لبنان و عربستان نمایان شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha