۶۹ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال بانه دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

سنندج- ایرنا- رییس مرکز بهداشت بانه گفت از ۱۳۵ هزار دز واکسنی که در این شهرستان توزیع شده ۸۵ هزار نفر معادل ۶۹ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال دز اول را دریافت کردند.

محمد علی مسلمی روزسه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به استقبال خوب مردم بانه از واکسناسیون کرونا اظهار داشت: تاکنون ۸۵ هزار نفر از جمعیت شهرستان بانه دز اول و ۴۹ هزار نفر نیز دز دوم کرونا را دریافت کردند.

وی افزود: ۳۹ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال شهرستان بانه دز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند و جمعیت بالای ۶۰ سال ۸۴ درصد دز اول و ۷۱ درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی اضافه کرد: جمعیت بالای ۱۸ سال ۶۹ درصد دز اول و ۴۴ درصد دز دوم را دریافت کردند و ۶۲ درصد گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال هم دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

مسلمی ادامه داد: روزانه به طور متوسط ۲ هزار تزریق واکسن در پنج مرکز واکسیناسیون شهری، ۶۱ خانه بهداشت و ۱۰ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی انجام می شود و علاوه بر این اکیپ های سیار نیز به محلات حاشیه شهر و مساجد اعزام می شوند که تاکنون ۲۰ اکیپ به محلات حاشیه شهر اعزام شده است.

وی ادامه داد: برای واکسیناسیون بیماران زمین گیر نیز اطلاع رسانی شده کسانی که در خانواده بیمار زمین گیر دارند با پایگاه های سلامت مراجعه کنند و یا پایگاه های سلامت این افراد را شناسایی کرده و به منازل آنها مراجعه کنند که به طور متوسط هر هفته ۲۰ بیمار زمین گیر واکسینه می شود.

رییس مرکز بهداشت بانه با بیان اینکه آمار ابتلا به کرونا همچنان بالا است اظهار داشت: میزان مراجعه سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی در حال افزایش است و به طور متوسط روزانه ۱۰۰ مورد نمونه گیری انجام می شود و از ابتدای شروع پیک پنجم این شرایط همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: مهمترین عامل کاهش ابتلا رعایت پروتکل های بهداشتی استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شستشوی مرتبط دستها است.

مسلمی با اشاره به اثر بخشی اجرای طرح واکسیناسیون یاد آور شد: روند مرگ و میر مبتلایان به کرونا با اجرای طرح واکسیناسیون کاهش یافته اما روند ابتلا به کرونا همچنان در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد پرسنل بهداشت و درمان شهرستان بانه دز دوم واکسیناسیون را دریافت کردند افزود: انجام واکسیناسیون باعث کاهش ابتلای پرسنل بهداشت و درمان شده و در صورت ابتلای پرسنل نیاز به بستری شدند ندارند.

این مسوول گفت: میزان مرگ و میر و ابتلای سالمندان به واسطه افزایش روند واکسیناسیون کاهش یافته و در پیک پنجم درگیری در بین میانسالان افزایش یافته و در اکثر موارد بستری شدگان کسانی هستند که واکسن کرونا را دریافت نکردند.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha