برگزاری مراسم اختتامیه پاراکانو با حضور معاون رییس جمهوری

تهران- ایرنا- مراسم اختتامیه رقابت‌های پاراکانو با حضور «امیر حسین قاضی زاده هاشمی» رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

به گزارش ایرناو بنا به اعلام فدراسیون قایقرانی، مسابقات قهرمانی کشور پاراکانو از صبح امروز (دوشنبه) در دریاچه آزادی برگزار شد. این رقابت‌ها با حضور ورزشکارانی از استان‌های تهران، مازندران، البرز، هرمزگان، همدان، فارس، گیلان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و بوشهر برگزار می‌شود.

قایقرانان در مواد KL۱، KL۲، KL۳، VL۱، VL۲، VL۳، TL۱، TL۲، TL۳ قایقرانان در بخش بیماری‌های خاص، سندرم‌دان و اوتیسم در مواد TL۱ و TL۲ در مسافت ۲۰۰ متر به مصاف یکدیگر می‌روند.
در پایان مسابقات مراسم اختتامیه با حضور «امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، علیرضا سهرابیان رئیس و دکتر خسرو ابراهیمی نائب رئیس فدراسیون قایقرانی برگزار و از نفرات برتر تقدیر شد.

در این مراسم از خانواده ورزشکاران معلولین و جانبازان و همچنین خانواده‌های ورزشکاران اوتیسم و سندروم داون تقدیر به عمل آمد.

رییس فدراسیون قایقرانی در این مراسم گفت: بسیار خوشحالم که در مراسم اختتامیه مسابقات پاراکانو میزبان معاون رییس جمهور هستم به این دلیل که این مسابقات برای من بسیار حائز اهمیت است.

علیرضا سهرابیان ادامه داد: از شروع مسئولیتم در فدراسیون قایقرانی علاوه بر ابعاد قهرمانی توسعه ورزش همگانی خصوصا در بخش پارا بوده و هست و همکاران من از نزدیک شاهد هستند که این بخش را به طور مداوم پیگیری می‌کنم.

وی ادامه داد: اعتقادم این است که باید در این بخش سرمایه‌گذاری ویژه داشته باشیم و از کسانی که شاید از نظر جسمی توانایی کمتری داشته باشند اما روح بزرگی دارند و از این جنبه خود در راستای رشد و تعالی استفاده می‌کنند.

سهرابیان همچنین گفت: ما هم در فدراسیون قایقرانی وظیفه خود می‌دانیم ضمن خدمت به این عزیزان، شرایط را برای بالندگی همه اقشار جامعه فراهم کنیم.

 امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید در این مراسم با تقدیر از فدراسیون قایقرانی گفت: از رئیس فدراسیون قایقرانی به دلیل این که این مسئولیت اجتماعی را برای خود قائل است و فقط به دنبال ورزش حرفه‌ای نیست و این مسئولیت شناسی سطح سلامت و نشاط جامعه را بالا می‌برد.

دکتر ادامه داد: بسیار نکته قابل اهمیتی است که فدراسیون قایقرانی چتر خود را باز کرده تا همه اقشار در آن جا بگیرند و امیدوارم عزیزانی که اینجا حضور دارند همچنان اهل ورزش باقی بمانند تا سلامت جسمی و نشاط فکری و روحی خود را حفظ کنند در کنار آن افرادی که دچار آسیب جسمی هستند خودشان را باور و بالنده کنند.

وی ادامه داد: ما هم برای جانبازان عزیز و خانواده محترم شهدا برنامه ورزشی تدارک می‌بینیم تا آن‌ها هم بتوانند نشاط و شادابی به دست بیاورند.

قاضی‌زاده هاشمی همچنین گفت: امیدواریم بچه هایی که اینجا هستند یک روزی به عنوان قهرمانان ملی و بین المللی شناخته شوند.

در پایان این رقابت ها و بخش سندروم داون کلاس WTKL۱ ساینا حضوری از تهران با زمان ۱:۴۳.۶۵ مدال طلا و فاطمه غلامحسینی از تهران با زمان ۱:۴۷.۰۸ دقیقه مدال نقره به دست آوردند و در بخش اوتیسم آرمینا مشتاقی‌نژاد از تهران با زمان ۲:۱۵.۰۶ دقیقه صاحب مدال طلا شد.

در کلاس MTK۲ اوتیسم ماهان اصل نژاد از تهران با زمان ۲:۵۱.۰۴ دقیقه، در کلاس MTK۳ اوتیسم سلجوق یخفروزان از تهران با زمان ۱:۳۲.۴۵ دقیقه و در کلاس MK۱ سندروم داون شاهو محمدی از آذربایجان غربی با زمان ۱:۳۱.۷۱ دقیقه صاحب مدال طلا شدند.

در کلاس اوتیسم KL۳ اکبر شیرافکن از تهران با زمان ۱:۴۳.۲۲ دقیقه مدال طلا و شاهو محمدی در کلاس KL۳ سندروم داون مدال طلا کسب کردند. در بخش اوتسیم KL۳ نیز امیرضا نادریان با زمان ۱:۳۲.۲۸ دقیقه مدال طلا و ابوالفضل نادریان از تهران با زمان ۳:۱۹.۵۹ دقیقه مدال نقره کسب کردند.

بر این اساس مسابقات قهرمانی کشور پاراکانو در بخش بانوان و آقایان پس از برگزاری ۱۵ مسابقه به پایان رسید.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha